Karpaz Gate Marina'daki iş kazasında bir kişi yaralandı Karpaz Gate Marina'daki iş kazasında bir kişi yaralandı

(Kamalı Haber) - Lefkoşa'nın son dönemlerinde en popüler eğlence bölgesi olan Zahra Sokak'ta önceki gece meydana gelen ve infiale neden olan kavga olayı ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar D.G., A.H., S.G., M.H., İ.H., O.H.(E-16), C.H., E.S., M.C.K., M.H., Ş.D., A.E.(E-16), P.G.(E-16),H.T.(E-16) İ.C., O.D., Ş.D., M.H., A.A. ve E.S.K. yeniden mahkemeye çıkarıldı.  Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memurları Emin Günal ile Cemal Pınardan olayla ilgili olarak bulguları aktardı. Günal huzurda bulunan zanlılardan Ş.D., E.S.K., M.H. ve A.A.’nun 22 Şubat 2024 tarihinde saat 22:30 raddelerinde A.H.’ın topladığı gurup ile kavga etmek için yanlarında 11 kişi ile birlikte Zahra Sokağa gittiklerini söyledi. Polis, olay gecesi aranan şahıs olan İbrahim Erülkü’nün zanlı Diker’in aracına demirden mamul golf sopaları yerleştirip, diğer şahıslarla birlikte olay yerine gittiğini belirtti.  Polis, kavgada O.H.’nin ciddi şekilde darp edildiğini, yapılan inceleme sonucu tutuklanan şahıslar değil, aranan bir şahıs tarafından darp edildiğini tespit ettiklerini açıkladı. Polis, zanlı A.A., E.S.K., M.H. ve Ş.D.’in kanunsuz topluluk oluşturma, Diker’in ise ek olarak tecavüzi alet taşıma suçu işlediğini belirtti.
Polis memuru Pınardan ise D.G., A.H., S.G., M.H., İ.H., O.H.,(E-16), C.H., E.S., M.C.K., A.E.(E-16), P.G.(E-16),H.T.(E-16) İ.C. ve O.D.’in  Berlin Bar’ın güvenlikleri ile kavga etmek için toplandıklarını söyledi. Polis, 15 zanlının kanunsuz topluluk oluşturma suçundan teminata bağlanmasını talep etti.
Huzurunda verilen şahadet ve yapılan beyanları değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç , Ş.D., E.S.K., M.H. ve A.A.’nun 30’ar bin TL nakit teminat yatırması, birer kefilin 500’er bin TL imzalaması şartları ile tutuksuz yargılanmalarına emir verdi. Yargıç, D.G., A.H., S.G., M.H., İ.H., C.H., E.S., M.C.K., İ.C. ve O.D.’in 20’er bin TL nakit teminat yatırmasına ve her biri için bir kefilin 400 bin TL kefalet senedi imzalamasına emir verdi. Yargıç, 16 yaşında olan 4 zanlı için nakit teminat şartı koymazken, birer kefilin 400 bin TL imzalamasına karar verdi. Mahkeme 19 zanlının yurt dışına çıkışının yasaklanmasına ve haftada bir gün ıspatı vücut yapmalarına emir verdi.

Editör: Mehmet Kasimoglu