Aksa Süper Ligde haftanın kritik maçında Doğan Türk Birliği konuk ettiği lider Mağusa Türk Gücü’nü 2-0 mağlup ederek 3 puanın sahibi oldu.

Aksa Süper Ligde haftanın kritik maçında Doğan Türk Birliği konuk ettiği lider Mağusa Türk Gücü’nü 2-0 mağlup ederek 3 puanın sahibi oldu. Mağusa Türk Gücü ligde ilk mağlubiyetini alırken, 14 maçlık yenilmezlik serisi de bu maçla birlikte tarihe karıştı. Doğan Türk Birliği’nin gollerini Ahmet Sönmez ve Tansel Ekingen attı. Mağusa Türk Gücü’nde Bünyamin, Doğan Türk Birliği’nde ise Mustafa Atlar ve Selim Saygı Kırmızı kart gören oyuncular oldu. Karşılaşmada tribünler hınca Hınç doluydu ve karşılaşmadan elde edilen hasılat Şampiyon Melekler’e bağışlandı.

Göçmen Kupayı Sevdi (0-3) Göçmen Kupayı Sevdi (0-3)

Yer: Girne 20 Temmuz Mete Adanır Stadı
Hakemler: Kerem Eran, Arif Malek, Yusuf Atlar
Doğan Türk Birliği: Ozan, A.Sönmez, Yusuf, S.Güvensoy(90.Dk Hamit)Mustafa Atlar, H.Turan(73.Dk Tansel)Emin, Doğukan, Arda(73.Dk Farouk)Ali(85.Dk Aydın)Billy(85.Dk Selim)
MTG: Ufuk(70.Dk Ferhat)Uğur, Yusuf(90.Dk Baran)E.Özsin, M.Salk, Pote, M.Yaşınses(70.Dk Arif) Ünal, E.Kuvvetlişahin, Bünyamin, Şenol
Goller: 88.Dk Ahmet Sönmez(P)90.Dk Selim Saygı(Doğan Türk Birliği)
Kırmızı Kartlar: 90.Dk Selim Saygı ve Mustafa Atlar(DTB)90.Dk Bünyamin Ayaz (MTG)
Aksa Süper Ligi’nde zirvede seri yakalayan Mağusa Türk Gücü zorlu Girne deplasmanında Doğan Türk Birliği ile karşı karşıya geldi. Girne 20 Temmuz Mete Adanır Stadı’nda oynanan karşılaşmanın ilk yarısı karşılıklı ataklarla geçerken iki takım da gol atamadı ve ilk yarı golsüz eşitlikle tamamlandı. 70.dakikada gelişen Doğan Türk Birliği atağında Mağusa Türk Gücü kalecisi Ufuk girdiği pozisyonda sakatlanarak oyuna devam edemedi. Bu dakikada Mağusa Türk Gücü kalesini Ufuk yedek kaleci Ferhat’a bıraktı. 83. dakikada gelişen Mağusa Türk Gücü atağında Doğukan’ın hatasında topu kapan MTG oyuncusu Pote müsait pozisyonda topu dışarı atarak mutlak gol pozisyonundan yararlanamadı. 88. dakikada gelişen Doğan Türk Birliği atağında MTG ceza sahası içinde yapılan harekette Kerem Eran penaltı noktasını gösterdi. Penaltı atışını Ahmet Sönmez kullanarak takımını 1-0 öne geçirdi. 90. dakikada gelişen bir başka Doğan Türk Birliği atağında bu kez Tansel’in vuruşunda top filelere gitti ve Doğan Türk Birliği skoru 2-0 yaptı. Karşılaşmanın geri kalan dakikalarında her iki takımın da çabaları sonucu değiştirmedi ve karşılaşma Doğan Türk Birliği’nin 2-0 üstünlüğünde tamamlandı. Bu sonuçla Mağusa Türk Gücü 14 maçlık galibiyet serisini de bitirmiş oldu. Doğan Türk Birliği bu galibiyetle puanını 29’a yükseltirken Mağusa Türk Gücü 46 puanda kaldı.

Fotoğraflar: Necmi USAL