Lenf kanseri hastalığının tedavisi için ülke genelinde yoğun destek kampanyası başlatılan Mehmet Dursun, tedavisi için bu yola çıktığını, kararlı ve güçlü olduğunu belirterek, “Yola çıkanı Allah yolda bırakmaz” dedi.
Kemoterapi tedavi sürecinin başarısız olduğunu bildirmesinin ardından ülke genelinde yoğun destek ile tedavi için kampanya başlatılan tanınan Mehmet Dursun, Kıbrıs Postası TV’de Gökhan Altıner’e konuk oldu. Teşhis konulduğu zamandan, tedavi süreçlerine ve önümüzdeki günlere dair mesajlar veren Mehmet Dursun, hastalığı yenmekte kararlı olduğunu, inançlı olduğunu ve halktan çok ciddi destek gördüğünü anlattı. Ülkenin tanınan isimlerinden Mehmet Dursun, sağlığına kavuştuğu takdirde, bu gibi hastalıklarla mücadele için yoğun çaba sarf edeceğini de dile getirdi.

MEHMET DURSUN, SÜRECİ ANLATTI…
Lenf kanseri ile yoğun bir mücadele içerisinde olduğunu işaret eden Dursun, “Meşakatli bir yola girdik. Devletimizden Allah razı olsun, İstanbul’a bizi sevk ettiler, tam başardık derken, en son yapılan teşhiste kanserin tekrar büyüdüğü görüldü” dedi.
Sadece bazı ülkelerde tedavi olduğunu, günün sonunda Almanya’daki bir hastanenin 900 bin Euro istediğini söyleyen Mehmet Dursun, “Bir kısmını yatıralım ve tedaviye başlayalım dedik kabul edilmedi” ifadelerini kullandı.

Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi 2023-2024 mezuniyet töreni yapıldı Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi 2023-2024 mezuniyet töreni yapıldı

“KAMPANYANIN ÇOK CİDDİ BİR GERİ DÖNÜŞÜ OLDU”
Bu miktarın kendisinde ve ailesinde olmadığını dile getiren Dursun, “Aslında kampanyaya çok sıcak bakmadım ilk başta. Restoranımı satmak istedim, ahlı mal diye kimse almak istemedi” dedi.
Kampanyanın başlamasında destek olan Kıbrıs Postası ekibine çok teşekkür ettiğini belirten Mehmet Dursun, “Kampanyanın çok ciddi bir geri dönüşü oldu. Çok etkisi oldu. Yola çıktık, yola çıkanı Allah yolda bırakmaz. Allah’ın yarın insan için ne sakladığını kimse bilemez, Allah’tan gelen başımızın üstüne” şeklinde konuştu.

“HALKIMIZ BU KONULARDA ÇOK DUYARLI, BUNU BİR KEZ DAHA GÖRMÜŞ OLDUM”
“İnsanlara ulaştığınız zaman, kapılar çalındığı zaman boş çıkmıyorsunuz, halkımız bu konularda çok duyarlıdır, bunu bir kez daha görmüş oldum” diyen Dursun, sağlığına kavuştuğu takdirde amacının; bu tür hastalıklarla mücadele edenler için daha fazlasını yapmak olacağının altını çizdi.

Bab87089 Ca1C 46Ac B82A 84B5A8Fb80D3

Editör: Mehmet Kasimoglu