KTFF ile KKTFAD iş birliği çerçevesinde her sezon öncesi Kıbrıs Türk Antrenörlerinin gelişimini sağlayacak unsurlardan biri olan antrenör eğitimini üst seviyeye çıkarılabilmesi için her yıl düzenlemekte olduğu antrenör gelişim semineri başladı.
Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ile Kuzey Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği iş birliğinde düzenlenen Mahmut Özçınar Antrenör Gelişim semineri Gazimağusa Salamis Bay Resort Conti Hotel’de B, C lisans ve kaleci antrenörlerin katılımı ile başladı.

İlk gün
Mahmut Özçınar Antrenör Gelişim semineri ilk gün kayıtlardan sonra KKTFAD başkanı Hasan Topaloğlu’nun kısa konuşmasının ardından ilk oturumda Yrd. Doç. Dr. Mustafa Behlül Alt yapılarda futbola yönelik kuvvetin önemi konusunu, ikinci oturumda Uz. Öğretim Görevlisi Simay Kanan Kadın futbol antrenörlüğünün gelişimi konusunu, üçüncü oturumu da ise Uz. Psikolog Öğretim Görevlisi Cansın İskender Antrenörün futbolcu üzerindeki psikolojisi konusunu ile ilk bölüm tamamlandı. Öğleden sonraki oturumda ise Kaleci antrenörü ve eğitmen İlker Avcıbay Kalecilerin fiziksel performans gelişimleri konusunda, Sporcu Diyetisyeni Eliz Konat Futbolcuların beslenme periyotları konusunu, YDÜ S. B. F. Öğretim görevlisi Doç. Dr. Nazım Burgul Antrenörün yönetim becerileri konusunu, son olarak da Moderatörlüğünü Spor Yazarı Yusuf Yıldızev’in yaptığı oturumda UEFA A lisans antrenör Mert Nobre Futbolda antrenörün çalışma metotları konusunda sunum yaparken son bölümde antrenörlerin soruların da yanıtladıktan sonra seminerin ilk günü geride kaldı.   

Baja Cyprus Rally-Raid Akdeniz'de yapıldı Baja Cyprus Rally-Raid Akdeniz'de yapıldı

Tüm Hocalar Buluşuyor
Mahmut Özçınar Antrenör gelişim semineri ilk gün geride kalırken, ikinci günde ise seminere Teknik Direktörler ve A lisanslarda katılarak tüm hocalar birlikte seminere devam edecek. 4 Haziran akşamı Kaleci, B ve C lisans semineri tamamlarken Teknik Direktör ve A lisanslar semineri 5 Haziran Çarşamba akşam üstü tamamlayacak.
Mahmut Özçınar antrenör gelişim seminer sunumunu teknik direktörler Ahmet Ogan, Ahmet Dedekorkut yapıyor.

Editör: Mehmet Kasimoglu