Maliye Bakanı Alişan Şan, bakanlığına bağlı daire ve kurumlara ziyaretlerini sürdürüyor.

Çevrimiçi (online) Elektronik Belge Talep ve Elektronik Belge Süreç Yönetim Sistemi tanıtıldı Çevrimiçi (online) Elektronik Belge Talep ve Elektronik Belge Süreç Yönetim Sistemi tanıtıldı

“Tüm personelim benim için kiymetli ve eşittir. Tek bir hedefimiz var o da ülkemize ve halkımıza hizmet etmek”
Maliye Bakanı Alişan Şan, bakanlığına bağlı daire ve kurumlara ziyaretlerini sürdürüyor.
Bakan Şan dün Maliye Bakanlığı’na bağlı Gazimağusa’daki  daire ve kurumları ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.
Maliye Bakanlığından yapılan açıklamaya göre,  Şan, daire müdürleri ve personelle bir araya gelerek dairelerle ilgili  bilgi aldı, verimli ve etkin çalışmaya yönelik tespit ve beklentilerini dile getirdi.
Maliye Bakanı bu çerçevede  Gümrük ve Rüsumat Dairesi, Gelir ve Vergi Dairesi ile Devlet Emlak ve Malzeme Dairesi Mağusa şubelerini ziyaret etti.
Gerçekleştirdiği ziyaretlerle bakanlığın farklı birimlerinde çalışan personelle bir araya gelmeye devam eden Maliye Bakanı Şan ayrıca, 2010 sonrası kamuya giriş yapan çalışanlar ile de görüşerek, yaşanan mağduriyeti bildiğini, mali imkânlar doğrultusunda maaşlara katkı sağlanacağını söyledi.
Bakan Şan; “Bazı kesimlerin yapılan artışı sadaka veriyor gibi yansıtması yanlış. Belki  küçük olabilir bu katkı. Fakat  yapılan katkı safımızın çalışanın yanında  olduğunu göstermek  için büyük bir girişim ve büyük bir anlamı olduğu görülmelidir” dedi.
Bakan Şan, vergi oranları ile ilgili yapmış oldukları çalışmalara da değinerek, bunun da yansımasını yeni yılda hissedeceklerini kaydetti.
Bakan Şan, “Tüm personelim benim için kıymetli ve eşittir. Tek bir hedefimiz var o da ülkemize ve halkımıza hizmet etmektir” dedi.
Şan, verilen hizmetin son derece kıymetli olduğunu belirterek, personele ayrıca teşekkür etti.
Maliye Bakanı Alişan Şan’a ziyaretlerinde bakanlık bürokratları da eşlik etti.