Çavuşoğlu: “Meclis’ten geçen Yasa Tasarısı öğretmenin bilgi ve birikiminden daha fazla faydalanmak amacıyla düzenlendi” Çavuşoğlu: “Meclis’ten geçen Yasa Tasarısı öğretmenin bilgi ve birikiminden daha fazla faydalanmak amacıyla düzenlendi”

Kıbrıs Türk Memur Sendikası (Memur-Sen) Genel Başkanı Akın Manga, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Yüce Türk ulusu olarak bugün, Atatürk’ün hedefleri doğrultusunda, yerli ve milli savunma hedeflerine ve ‘istikbal göklerdedir’ hedefine doğru, güvenle ve inançla yürüyoruz” ifadelerini kullandı.
Türk milletinin 19 Mayıs Atatürk’ü  Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı, sonsuz bir inanç ve güvenle kutlayan Manga mesajında 19 Mayıs'ın Atatürk’ün Samsun’a çıkarak, Türk ulusunun Kurtuluş Savaşı'nı başlattığı günün 104. yıl dönümü olduğuna işaret ederek Atatürk'ün yürüttüğü mücadeleye değindi.
Atatürk'ün 16 Mayıs 1919'da karargah mensuplarıyla birlikte, köhne bandırma vapuruyla, Samsun’a hareket ederek, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak bastığını kaydeden Manga, şu ifadeleri kullandı:
"İşte o gün aylardan beri oluşturduğu planları ‘Ya İstiklal, Ya Ölüm’ parolası eşliğinde, ‘yurt toprağı, sana her şey feda olsun. Kutlu olan sensin. Hepimiz senin için fedaiyiz. Hiç bir sevgi uğruna, millet sevgisi feda edilemez. İnsanların başta gelen görevi de, millete hizmet etmek olmalıdır.’ sözleri ve inancıyla Türk Kurtuluş Savaşı'nı başlatmış oldu.”