AKSA Süper Lig’de 18. hafta maçında Mesarya deplasmanda Yonpaş Dumlupınar’ı 3-2 mağlup ederek 3 puanın sahibi oldu.

Göçmenköy Mesarya’da Maden Buldu (1-2) Göçmenköy Mesarya’da Maden Buldu (1-2)

AKSA Süper Lig’de 18. hafta maçında Mesarya deplasmanda Yonpaş Dumlupınar’ı 3-2 mağlup ederek 3 puanın sahibi oldu. Kupadan elenen, ligde de zirveden uzakta kalan iki hedefsiz takımın mücadelesinde Mesarya’ya galibiyeti getiren golleri İbrahim Çıdamlı, Debouto ve Eray atarken, Yonpaş Dumlupınar’ın gollerini Hikmet ve Osman Şanverdi kaydetti. Bu sonuçla Mesarya puanını 35’e çıkarırken Yonpaş Dumlupınar 30 puanda kaldı.
Yer: Gazimağusa Dr. Fazıl Küçük Stadı
Hakemler: Evren Karademir, Özal Çağlayan, Halil Atlar
Yonpaş Dumlupınar: Türkkan, Emre, İsmail(25’ Mehmet Gürbıyık)Olcay, Necati, Mert(61’ Yasin)Berk(70’ Ola)Berke, Mehmet Altın, Osman, Hikmet(70’ Martin)
Mesarya: Mehmet, Çağrı, Sinan, Yusuf, Abdullah, Okan, İbrahim Çıdamlı, Ahmet Kara, Nevzat, (85’ Oğuzhan), Eray, (80’ Mustafa Ayker), Debouto
Goller: 52.Dk Hikmet, 55.Dk Osman Şanverdi(Yonpaş Dumlupınar)5.Dk İbrahim Çıdamlı, 33.Dk Debouto, 66.Dk Eray(Mesarya)
Maçtan notlar...
5’: Kazanılan korner atışında İbrahim Çıdamlı atışı kullandı. Kaleci Türkkan ve Necati’nin anlaşmazlığında top köşeden ağlara gitti 0-1.
19’: Hızlı gelişen Yonpaş Dumlupınar atağında Mehmet Altın’ın yerden sert şutunda top yan direkten döndü.
33’: Mesarya atağında Çağrı sağdan ceza alanına ortaladı. Boş kalan Debouto akıl dolu bir vuruşla topu ağlara gönderdi 0-2.
37’: Mesarya atağında Eray soldan ortaladı. Debouto’nun plase vuruşunda top yan direkten döndü.
52’: Ceza alanına kullanılan etkili korner atışında iyi yükselen Hikmet kafa ile topu ağlara gönderdi 1-2.
55’: Yonpaş Dumlupınar atağında çalımlarla son çizgiye inen Osman Şanverdi’nin orta şut karışımı vuruşunu kaleci Mehmet köşeden çıkaramayınca top ağlara gitti 2-2.
64’: Yonpaş Dumlupınar’da kendi çabası ile topu kazanan Berke’nin ceza alanı dışından vurduğu sert ve düzgün şut 90 tabir edilen yerden direğe çarparak oyun alanına döndü.
66’: Ani gelişen Mesarya kontratağında sağdan yapılan ortaya Eray yerden sert ve düzgün vurarak takımını bir kere daha öne geçirdi 2-3.
82’: Kaleci Türkkan ile karşı karşıya kalan Ahmet Kara’nın yerden sert vuruşunda top az farkla yan ağlarda kaldı.