Güney Kıbrıs İçişleri Bakanı Nikos Nuris, Purnara mülteci kabul merkezinde çıkan olaylara karışanların sınır dışı edileceğini belirtti.

Almanya'da darbe planlayan gruba operasyon düzenlendi… Baskınlarda 25 kişi gözaltına alındı Almanya'da darbe planlayan gruba operasyon düzenlendi… Baskınlarda 25 kişi gözaltına alındı

Güney Kıbrıs İçişleri Bakanı Nikos Nuris, Purnara mülteci kabul merkezinde çıkan olaylara karışanların sınır dışı edileceğini belirtti.
Alithia gazetesi Nuris’in, kültürel mirasın korunması konusunda bakanlığının icraatlarıyla ilgili düzenlediği basın toplantısında Purnara kampıyla ilgili açıklamalarına yer verdi.
Habere göre Nuris, Purnara’da olanların ne kadar şaşırtıcı olduğunu sorgulayarak bunun; Purnara kabul merkezindeki aşırı doluluğun sonucu olduğunu belirtti.  
Nuris, bir yandan Purnara’daki binanın yapısal diğer yandan da komşu köylerdeki güvenlik koşullarının iyileştirilmesi konusundaki ek faaliyetlerin gündemde olduğunu söyledi.
Konuya müdahil tüm birimlerin yer aldığı toplantıda durumun ve polisin alacağı tedbirlerin incelendiğini söyleyen Nuris, Purnara kabul merkezinin, 1.2 milyon Euro karşılığında dikenli tellerle örülmesi sürecinin hızlandırılması konusunun da ele alındığını belirtti.
Purnara’daki olaylardan sonra çıkarılan tutuklama emirlerine yönelik bir soru üzerine Nuris, “sınır dışı edilme olaylarını göreceksiniz” ifadesini kullandı.
Bir şekilde ülkeye gelen insanlara yardım etmek ve destek vermek için uğraştıklarını söyleyen Nuris, kapasitelerinden çok fazla kişinin bulunması nedeniyle kabul konusunda birçok sorun yaşadıklarını ifade etti.