AKSA Süper Lig’de 19.haftanın kapanış maçında Göçmenköy ile Miracle Karşıyaka, gece maçında karşı karşıya geldi. Mücadele ev sahibi ekibin 2-1 üstünlüğünde tamamlandı. Maç bitimi ile birlikte Göçmenköy kalecisi Kıvanç’ın üzerine yürüyen Karşıyaka oyuncularını teknik heyetler ve polisler uzaklaştırdı. Olaylar esnasında M.Karşıyaka Teknik Direktörü Caner Oshan yerde kalırken, Sena Develioğlu’na ciddi saldırı oldu.

Yer: Lefkoşa Atatürk Stadı
Hakemler: Osman Özpaşa, İbrahim Katmer, Emre Çevikdal
Göçmenköy: Kıvanç, Mevlüt(Süleyman)Samet, Bilal, Isaac, Reşit, İ.Çıdamlı, Eray (Bayram)Debouto, Toure, Remzi
Mıracle Karşıyaka: Erdoğan, İlker İnceler, İlker Tek, Sena, Azat(A.Kara)A.Hatay (Aksel)Behiç(Rahmi)Toykan(Burak)M.Süzgen, Billy Michael, Diatta
Goller: 20’Debouto, 76’Remzi(Göçmenköy)26’Mustafa Süzgen(M.Karşıyaka) Kırmızı Kart: 90’Mustafa Süzgen(M.Karşıyaka)

Gönyeli Son Nefeste..! (2-3) Gönyeli Son Nefeste..! (2-3)

20’inci dakikada İbrahim Çıdamlı’nın sağdan yaptığı ortaya iyi yükselen Quentin Debouto yaptığı kafa vuruşu ile topu ağlarla buluşturdu. 1-0 26’da Toykan’ın sol taraftan gönderdiği etkili pası kontrol eden Mustafa Süzgen, rakibini ekarte etikten sonra vurdu ve topu ağlara yolladı: 1-1 Maçın ilk yarısı 1-1 tamamlanırken, ikinci yarıda tek gol Göçmenköy’den geldi. 76’ıncı dakikada Eray’ın pasında topun gelişine çok sert bir vuruş yapan Remzi Betmezoğlu takımını yeniden öne geçiren isim oldu. Karşılaşma 2-1 Göçmenköy üstünlüğünde tamamlanırken, maç sonu istenmeyen olaylar yaşandı.

Editör: Mehmet Kasimoglu