Genç Yıldız Aykut İskele'de Genç Yıldız Aykut İskele'de

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhuriyet Meclisi Futbol Takımı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Takımı ile aldığı davet üzerine Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. ve KKTC’nin 40. yıl dönümü anısına futbol karşılaşması yaptı.

TC’NİN 100., KKTC’NİN 40. YILI ANISINA OYNADILAR
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhuriyet Meclisi Futbol Takımı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Takımı ile aldığı davet üzerine Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. ve KKTC’nin 40. yıl dönümü anısına futbol karşılaşması yaptı. Antalya’da Nirvana Kozmopolitan Otel sahasında gerçekleşen karşılaşmada Meclis takımında İçişleri Bakanı Dursun Oğuz, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, UBP Milletvekilleri Oğuzhan Hasipoğlu, Hasan Küçük ve Ahmet Savaşan, CTP Milletvekilleri Teberrüken Uluçay ve Sami Özuslu, Alsancak-Lapta-Çamlıbel Belediye Başkanı Fırat Ataser, Meclis Mali, Teknik, Parlamenter Hizmetler Müdürü Hasan Büyükoğlu, Cumhurbaşkanı Danışmanı Mesut Genç, eski Milletvekilleri Kadri Fellahoğlu ve Mehmet Ceylanlı, Yeniboğaziçi eski Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar ve Meclis çalışanları yer aldı. Karşılaşmayı KKTC Antalya Başkonsolosu Cem Topçu da izledi.

ŞAMPİYON MELEKLER UNUTULMADI
Saygı duruşu ile başlayan karşılaşma öncesinde seremoni yapıldı. Seremonide KKTC ve Türkiye bayrakları ile fotoğraf çekilirken, Cumhuriyet Meclisi takımı “Şampiyonlar Ölmez. İsias ortak davamız” yazılı pankart ile sahada yer aldı. Karşılaşma 3-3 berabere tamamlanırken Cumhuriyet Meclisi Takımının gollerini Alsancak-Lapta-Çamlıbel Belediye Başkanı Fırat Ataser, Meclis Mali, Teknik, Parlamenter Hizmetler Müdürü Hasan Büyükoğlu  ve Meclis Basın çalışanı Burhan Canbaz kaydetti. Maç sonrasında kupa ve madalyalar verildi.

TATLI: BİR SONRAKİ MAÇI KIBRIS’TA OYNAMAYI ARZULUYORUZ
TBMM Parlamenterler Spor Kulübü Başkanı 25. dönem Giresun Milletvekili Adem Tatlı, maç ile ilgili yaptığı açıklamada KKTC Milletvekillerine davete icabet ettikleri için teşekkür ederken bir sonraki maçı Kıbrıs’ta oynamayı arzuladıklarını söyledi. Tatlı, KKTC’ni her alanda dünya arenasında duyulması için ellerinden gelen katkıyı koyacaklarını ifade etti.

BÜYÜKĞOLU: ANAVATANDA OLMAKTAN MUTLU OLDUK
Cumhuriyet Meclisi Takımı Kaptanı Hasan Büyükoğlu da konuşmasında yapılan davet için TBMM’ne teşekkür ederken Anavatanda olmaktan dolayı duydukları mutluluğu dile getirdi. Büyükoğlu, Türkiye’nin 100.cü, KKTC’nin de 40.yılı coşkusunu yaşadıklarını ifade ederek acı ve sevinçleri ortak olarak paylaştıklarını belirtti.

Editör: Mehmet Kasimoglu