Hasipoğlu: “Türkiye’deki depremde ölen insanlarımız için adli süreci hukuk bürosu gibi yakından izlemeye devam edeceğiz” Hasipoğlu: “Türkiye’deki depremde ölen insanlarımız için adli süreci hukuk bürosu gibi yakından izlemeye devam edeceğiz”

Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay dün gazetemize yaptığı açıklamada, geçtiğimiz günlerde polise Halkın Partisi olarak yaptıkları suç duyurusu ile ilgili gelişmeler hakkında bilgi verdi.
Hatırlanacağı gibi Halkın Partisi (HP), Polis Genel Müdürlüğü’ne başvurarak, Mali Polisin, bazı siyasilerin vergi açısından kimi kişi ve şirketlere ayrıcalık sağlamak için baskı yaparak daha az vergi alınmasını sağladıkları ve devleti zarara uğrattıkları yönündeki bilgi ve iddiaların araştırılmasını talep etmişti.
Özersay’ın açıklaması aynen şöyle: “Siyasi baskı ile birilerine vergi kıyağı çekilmesi konusunda Polise yaptığımız şikayet dilekçesi üzerine bir soruşturma başlatıldı, bugün polise ifade verdik ve elimizdeki bilgileri paylaştık. Gereken ciddiyeti gösterdiği ve konuyu gecikmeksizin incelemeye aldığı için Polis teşkilatımızı kutlarım. Konunun takipçisi olmaya, devleti zarara uğratan, Halkın parasını kendi şahsi ya da siyasi menfaatleri için çalanlara ve bu çürümüşlüğe karşı mücadeleye #devam edeceğiz.”