YDP Kurultayı 28 Nisan’a ertelendi YDP Kurultayı 28 Nisan’a ertelendi

“ÜNAL BEY TARAFINDAN KORUNAN İSİMLER AYRICALIKLI MI?”
Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay bir açıklama yaparak “Sayın Ünal Üstel adalet karşısında kimsenin ayrıcalığı olamayacağını söylüyor. Bu açıklamasında samimiyse kendisine yakın isimlerle partisinden milletvekilleri hakkındaki polis soruşturmalarının ilerlediğini görmek istiyoruz. Partisine mensup bazı üst düzey bürokratlarla milletvekillerinin ve kendisine yakın olan isimlerin de sahte diploma aldıklarını artık herkes biliyor ancak bazı isimler konusunda henüz polis soruşturması başlatıldığını ve ilerletildiğini görmedik. 
HP lideri Özersay açıklamasında “sayın Üstelin bu son açıklaması ertesinde somut bir adım atıldığını görmek istiyoruz tabi eğer dostlar alış verişte görsün diye yapılan bir açıklama değilse!” ifadelerini kullandı. Sayın Başbakan’a yakınlığı ile bilinen bazı kişilerin sahte diploma ve benzeri konularda polis soruşturmasına takılmamak için yurt dışına gittikleri kamuoyunun bilgisindedir. Ünal bey tarafından korunduğu iddia edilen isimler vardır. Böyle bir koruma ve kollama söz konusuysa asıl ayrıcalığı yaratan bu yaklaşımlar değil midir?” diye sordu.

“DOKUNULMAZLIKLARIN VARLIĞI AYRICALIĞIN TA KENDİSİDİR”
Özersay açıklamasında “bir süre önce sayın Üstel’e çağrı yapmıştık, partisinin milletvekilleri hakkında polis soruşturması olduğunu ve dokunulmazlıklarının kaldırılmasına şimdiden evet demeleri gerektiğini vurgulamıştık. Sayın Üstel’den hiç ses seda çıkmadı bu konuda. Oysa şimdi kimseye ayrıcalık yapılmayacağını söylüyor. Dokunulmazlıklar başlı başına bir ayrıcalıktır zaten. O nedenle çağrımızı yineliyoruz, çıkın ve bir ayrıcalık olan dokunulmazlık konusunda günü gelince evet oyu vereceğinizi ve kimseyi koruyup kollamayacağınızı açıklayın” ifadelerini kullandı.

Editör: Mehmet Kasimoglu