640 Kg Etle Yakalanan Zanlı, Etlerin “Zehirli” Olduğunu İddia Etti 640 Kg Etle Yakalanan Zanlı, Etlerin “Zehirli” Olduğunu İddia Etti

Lefkoşa'da bulunan bir giyim mağazasında çalışan M.E.Y’nin (E-33), işyeri sahibine teslim etmek üzere aldığı toplam 137 bin 808 TL nakit parayı teslim etmeyip çaldığı tespit edildi. Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre tutuklanan şahıs hakkında soruşturma devam ediyor.

-İnşaat alanından hırsızlık yapan kişi tutuklandı
Gönyeli'de yapımı devam eden bir inşaat alanından çalınan 38 adet demir teleskop türü malzeme ile ilgili yapılan soruşturmada, zanlı A.T.(E-41) tutuklandı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

-İzinsiz alkol satan işletme sahibi tutuklandı
Lefke'de faaliyet gösteren bir kahvehanede, Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne bağlı CÖŞ Ekipleri tarafından dün yapılan kontrolde içki satış ruhsatı olmaksızın alkollü içki satışı yapıldığı tespit edildi. İşletme sahibi hakkında yasal işlem başlatıldı. Soruşturma devam ediyor.

-Vadili’de yangın
Vadili köyünde çıkan arazi yangını sonucu, biçilmemiş arpalar, anızlar, 1 rulo balya ve 1 zangalak ağacı zarar gördü. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Soruşturma sürüyor.

- Özlü’nün ölüm sebebi “çoklu organ yetmezliği”
Dikmen’deki evinde ölü olarak bulunan Abdullah Özlü’nün ölüm sebebi “çoklu organ yetmezliği” olarak açıklandı.
Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 18 Mayıs Cumartesi günü Dikmen’deki evinde ölü olarak bulunan Abdullah Özlü’nün (E-79) yapılan otopsisinde, ölüm sebebinin çoklu organ yetmezliği” olduğu tespit edildi.

- Sahte kimlik kartıyla Güney Kıbrıs’a geçmek istenmesiyle ilgili 4 tutuklu
Sahte kimlikle Güney Kıbrıs’a geçmek isteyen iki kişi ve sahte kimlikleri temin ettikleri tespit edilen iki kişi tutuklandı.
Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre, dün saat 13.00 sıralarında, Lefkoşa’da Metehan Kara Geçiş Kapısı’ndan Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne, H.D.(E-50) ve D.B.D.(E-17)’nin, M.M.(E-72) ve H.K.(E-66) aracılığı ile temin ettikleri daha önceden sahte olarak düzenlenmiş kimlik kartlarını görevli muhaceret memuruna ibraz ederek tedavüle sürdüğü belirlendi. Konuyla ilgili dört kişi tutuklandı.

Editör: Mehmet Kasimoglu