Polis, Gazimağusa’da pazar sabahı erken saatlerde bir apartman dairesinde meydana gelen yangınla ilgili yürüttüğü ileri soruşturmada, yangının kasıtlı çıkarıldığını tespit etti.
Polis Basın Subaylığı'nın basın bültenine göre, Gazimağusa’da pazar günü saat 04.40'ta bir apartman dairesindeki yangına ilişkin yürütülen ileri soruşturmada, yangın sırasında dairenin penceresinden 7 metre yükseklikten aşağıya atlayarak her iki ayağı kırılan H.Ş.'nin (E-27), mutfaktaki eşyaları kasten ateşe verdiği tespit edildi.
Polis, H.Ş.'nin mutfaktaki eşyalar üzerine akaryakıt döktüğünü ve ateşe verdiğini, ardından da pencereden atladığını belirterek, Gazimağusa Devlet Hastanesi Ortopedi Servisi’nde müşahede altına alınan H.Ş.'yle ilgili soruşturmanın devam ettiğini bildirdi.

- Gazimağusa’da uyuşturucu tasarrufundan bir kişi tutuklandı
Gazimağusa’da dün 19.30 sıralarında polis tarafından üzerinde arama yapılan C.F.E. (E-29), uyuşturucu tasarrufundan tutuklandı.
Polis Basın Subaylığı, tespit edilen yaklaşık 1 gram ağırlığında Hint keneviri türü uyuşturucunun emare olarak alındığını ve soruşturmanın devam ettiğini kaydetti. 

Kavga zanlıları teminata bağlandı Kavga zanlıları teminata bağlandı

- Yeşilyurt’ta kahvehanede kumardan 7 kişiye yasal işlem
Yeşilyurt’ta bir kahvehanede yapılan kontrolde, kumar oynadığı tespit edilen H.G.(E-42), H.Ö.(E-29), H.P.(E-54), N.Z(E-61), V.T.(E-44) ve S.U.(E-57) ile kahvehanede kumar oynanmasına müsaade eden M.S.(E-54) aleyhinde yasal işlem başlatıldı.
Polis Basın Subaylığından yapılan açıklamaya göre, dün saat 21.30'daki kontrolde, söz konusu şahıslar “pokerize” diye bilinen kağıt oyununu para karşılığında oynarken suçüstü tespit edildi.
Soruşturma devam ediyor.

- KKTC’de izinsiz ikamet eden 3 kişi tutuklandı
Ülke genelinde dün polisin yaptığı denetim ve kontrollerde, KKTC’de herhangi bir yasal statüsü olmadan, izinsiz ikamet eden 3 kişi tutuklandı.
Polis bültenine göre, ikamet izinsiz şahıslar aleyhine yasal işlem başlatıldı..

Editör: Mehmet Kasimoglu