Lefkoşa’da, sahte evrak düzenleyerek bin Euro temin eden kişi tutuklandı.  
Polis Basın Bültenine göre, ağustos ayı içerisinde, Lefkoşa’da, T.G.’nin (E-42), Pakistan’da bulunan üç şahsın KKTC’ye giriş yapabilmeleri için önceden sahte olarak düzenlediği ön izin belgesini, cep telefonunun “whatsapp” uygulaması üzerinden bir şahsa göndererek, yaptığı işlem karşılığında sahtekarlıkla 1000 Euro nakit parayı temin ettiği tespit edildi.
Bahse konu şahıs tutuklanırken, soruşturma devam ediyor.

-Geçitkale’de çek hırsızlığı
Geçitkale’de, ağustos ayı içerisinde, M.K.’nin (E-32), bularak çalmış olduğu başka bir şahsa ait boş çek yaprağı üzerine, yetkisi olmadığı halde 35 bin TL meblağı yazıp imzalayarak sahteledikten sonra, Yeniboğaziçi’nde bir işyerine borcuna karşılık vererek tedavüle sürdüğü tespit edildi. Bahse konu şahıs tutuklandı. Soruşturma devam ediyor.

-Girne’de uyuşturucu
Girne’de meydana trafik kazası ile ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında, kazaya methaldar olan M.B.V.M.D.B.’nin (E-27) kullanımındaki ve D.C.K.B.’nin (E-25) yolcu olarak bulunduğu araçta polis tarafından yapılan aramada, yaklaşık 10 gram ağırlığında uyuşturucu madde bulunarak, emare olarak alındı.
Akabinde mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen B.J.U. (E-29) ve S.C.A.’nın (E-26) Girne’de kalmakta oldukları evde  yapılan aramada ise, içerisinde yaklaşık 100 miligram ağırlığında tütün ile karışık hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan metal öğütücü bulunarak emare olarak alındı. Bahse konu şahıslar tutuklanırken, soruşturma devam ediyor.

Hayvan hırsızlığı, yaralama ve kanunsuz bıçak taşıma… Hayvan hırsızlığı, yaralama ve kanunsuz bıçak taşıma…

-Gazimağusa’da kumarhanede 14 kişi tespit edildi
Gazimağusa bölgesinde faaliyet gösteren kumarhanelerde polis tarafından dün yapılan denetimler sonucu, kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 14 kişi tespit edilerek, aleyhlerinde yasal işlem başlatıldı. Soruşturma devam ediyor.

-KKTC’de ikamet izinsiz ikamet etmek...
Ülke genelinde polis tarafından yapılan denetim ve kontroller sonucu; ülkede herhangi bir yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 5 kişi tutuklanarak, aleyhlerinde yasal işlem başlatıldı. Soruşturma devam ediyor.

-Girne’de yaşlı kadına kamyon çarptı  
Girne’de Şht. Mehmet Mustafa Sokak üzerinde bulunan Hapçı Market'e ait garaj park alanı içerisinde, Cemil Diker (E-28) yönetimindeki MZ 858 plakalı kamyon araç ile anayola giriş yapmak için geri geri dikkatsizce seyretmesi sonucu, o esnada gerisinde kaldırım üzerinde yürümekte olan yaya Süheyla Hapcı’ya (K-83) çarptı.
Kaza sonucu yaralanan Süheyla Hapcı, kaldırıldığı Girne Dr. Akçiçek Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından, kalça kırığı teşhisi nedeniyle cerrahi servisinde gözetim altına alındı. Soruşturma devam ediyor.

-Bostancı’da kamyonet yayaya çarptı
Bostancı’da da İzzet Kombos Bulvarı üzerinde, Murat Bozlar (E-34) yönetimindeki LL 993 plakalı kamyonet araç ile kuzey istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu o esnada yolu karşıdan karşıya geçmeye çalışan yaya Cihangir Tip’e (E-51) çarptı.
Kaza sonucu yaralanan Cihangir Tip, kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından, ortopedi servisinde müşahede altına alındı. Araç sürücüsü Murat Bozlar tutuklandı. Soruşturma devam ediyor.

-Geçitkale Havalimanı kapısına çarptı
Dörtyol-Geçitkale anayolu üzerinde, Turgut Elmaz (E-49) 98 miligram alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki DC 913 plakalı salon araç ile kuzey istikametine doğru seyrettiği sırada Geçitkale Havalimanı yol kavşağına geldiğinde, dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek Geçitkale Havalimanı’nın giriş kapısına çarptı. Kaza sonucu yaralanma olmadı. Soruşturma devam ediyor.

-Lefkoşa Girne anayolunda kaza
Lefkoşa-Girne anayolunda ise Victor Pogodichev (E-47) 213 miligram alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki MAY 814 plakalı salon araç ile Lefkoşa istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu o esnada önünde aynı istikamete doğru seyreden Avni Güven (E-25) yönetimindeki JL 945 plakalı salon aracın arka kısmına çarptı. Kaza sonucu yaralanan olmadı. MAY 814 plakalı araç sürücüsü Victor Pogodichev tutuklandı. Soruşturma devam ediyor.