Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Onkoloji Servisinde, refakatçi olarak bulunduğu sırada ölü bulunan Girne’de sakin Naciye Aligüllü’nün (K-77) doktorundan yapılan soruşturmada, ölüm sebebinin “kalp yetmezliği” sonucu olduğu tespit edildi.
Polis Basın Bültenine göre, soruşturma devam ediyor.

-Güzelyurt’ta çek sahteleme
Güzelyurt’ta faaliyet gösteren bir şirkette çalışan E.G.’nin (K-46), işyerine ait boş çek yaprağı üzerine kendi adına 7 bin TL meblağ yazarak sahteledikten sonra, söz konusu çeki bozdurmak maksadıyla bankada görevli memura verdiği ve tedavüle sürdüğü tespit edildi. Bahse konu şahıs tutuklandı. 

-Gazimağusa’da uyuşturucu
Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından, Gazimağusa’da K.B.’nin (E-47) kaldığı ikamatgahta yapılan aramada, yaklaşık 40 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu madde tespit edilerek, emare olarak alındı. Bahse konu şahıs ve mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen S.B. (E-45) tutuklandı. 

-Gemikonağı’nda kavga
Gemikonağı’nda Sanayi Sitesinde, A.Ş.A. (E-16) ve E.A. ikamet etmekte oldukları evden çıkmaları konusunda tartıştıkları İ.O.(E-41), H.O.(E-30) ve O.E.(E-45) ile kavga ettikleri sırada, A.Ş.A. tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu bıçak ile İ.O’yu karın bölgesinden, O.E’yi ise sol koltuk altından yaraladı. Olayda yaralanan İ.O. ve O.E., kaldırıldıkları Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde tedavilerinin ardından müşahede altına alındı. A.Ş.A. tutuklanırken, soruşturma devam ediyor.

-KKTC’de ikamet izinsiz ikamet etmek
Ülke genelinde polis tarafından gerçekleştirilen denetim ve kontroller sonucunda; ülkede herhangi bir yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen toplam 10 kişi tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatıldı.

-Beylerbeyi’nde yangın
Beylerbeyi’nde faaliyet gösteren bir otele ait oda içerisinde, muhtemelen yerde yanan mumların yatak çarşafına temas edip tutuşturması sonucu yangın meydana geldi. Yangın İtfaiye Ekipleri tarafından söndürülürken, çıkan yangın sonucu oda içerisinde bulunan klima iç ünitesi, çift kişilik yatak ile şilte, koltuk, perde, elektrik tesisatı ve banyonun kapısı ile pencere çerçevesi yanarak, çıkan duman ve ısıdan dolayı ise odanın ve otelin duvarları da islenerek zarar gördü. Soruşturma devam ediyor.

Hemşire örgütlerinden Firdevs İslamoğlu’nun vefatı nedeniyle taziye mesajı Hemşire örgütlerinden Firdevs İslamoğlu’nun vefatı nedeniyle taziye mesajı

- Gazimağusa’daki hırsızlık olayında bir kişi tutuklandı, bir kişi de aranıyor
Gazimağusa Küçük Sanayi Bölgesi’nde bir işyerinin dış cephe duvarında monteli güvenlik kamerasının sökülmesi, ardından da dükkânın açılarak içerden muhtelif eşyaların çalınması olayında zanlı olarak görülen bir kişi tutuklandı, bir diğer kişi ise aranıyor.
Polis açıklamasına göre, 31 Aralık’ta yaşanan olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturma neticesinde B.E (E-43) tutuklandı; B.Y (E-30) ise aranıyor.

-Çalıştığı iş yerinden hırsızlık yapan kişi tutuklandı
Bostancı’da çalıştığı iş yerinin penceresini açarak içeriye girdiği ve ofiste muhafaza edilen 8 bin TL ile bir şişe alkollü içkiyi çaldığı tespit edilen A.A.(E-21) tutuklandı.
1 Ocak’ta saat 23.45 sıralarında meydana gelen olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

-Gemikonağı’nda kayıp banka kartını kullanarak hırsızlık…
Gemikonağı’nda bir şahıs tarafından düşürülen bankamatik kartı bulunup çalındıktan sonra, temassız işlem yapılarak toplam 745 TL para harcandı.
Para çalınması olayı, polisin bilgisine geldikten sonra yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı görülen E.E (E-20) tutuklandı.

-Demirhan’da marketten kozmetik ürünü çalan şahıs tutuklandı
Demirhan’da 31 Aralık’ta bir süpermarkete müşteri olarak giden G.İ (K-44), marketten toplam 877 TL değerindeki kozmetik ürününü, kasada ödeme yapmadan market dışına çıkarmak suretiyle çaldı.
Polis açıklamasında, bahse konu şahsın tespit edilerek tutuklandığı kaydedildi.

Editör: Mehmet Kasimoglu