Gönyeli ve Vadili’de iki kişi uyuşturucu suçundan tutuklandı.
Gönyeli’de Ö.B.’nin (E-29) evinde dün Lefkoşa Polis Müdürlüğü ile Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada, yaklaşık 32 gram ağırlığında hintkeneveri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi ve uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan bin 650 TL nakit para tespit edilerek emare olarak alındı.
Ö.B. tutuklandı.
Öte yandan Vadili’de, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından dün gerçekleştirilen operasyon kapsamında, H.K.’nin (E-31) aracında ve üzerinde yapılan aramada, MDMA türü uyuşturucu madde içerdiğine inanılan 37 hap ve yaklaşık 10 gram ağırlığında toz MDMA türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde tespit edilerek emare olarak alındı.
Ö.B. tutuklanırken, olaylarla ilgili soruşturma sürüyor.

-Otomobile ateş açan kişi tutuklandı
Lefkoşa’da Akın Başak Sokak üzerindeki bir apartmana ait araç park yeri içerisinde dün park halinde bulunan bir araca iki el ateş açılması ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturmada, mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen O.F.(E-40) tutuklandı.

-Gümrüksüz altın bulunduran bir kişi tespit edilerek tutuklandı
Lefkoşa’da, dün polis tarafından gerçekleştirilen operasyon kapsamında, M.Z’nin .(E-44) tasarrufunda tespit edilen 36 t tam, 2 yarım, 153 çeyrek ve 16 gram altını, 2020-2023 yılları arasında yetkili makamdan izinsiz olarak ülkeye ithal edip, gümrüksüz olarak tasarrufunda bulundurduğu tespit edilerek emare olarak alındı. M.Z. tutuklandı.

-Yasal sayının üzerinde avlanan bir kişi aleyhinde yasal işlem başlatıldı
Düzova’da dün H.K.’nin (E-40) kendisine ait Facebook sosyal medya hesabı üzerinden, her av günü için ilgili yasada belirtilen avlanabilecek yasal sayının üzerinde (2 ova tavşanı) ölü ve kanlı av hayvanı içeren bir görsel paylaştığı tespit edilerek  aleyhinde yasal işlem başlatıldı.

-İkamet izinsiz iki kişi tespit edildi
Ülke genelinde dün polis tarafından gerçekleştirilen denetim ve kontroller sonucunda ülkede herhangi bir yasal statüsü olmadığı halde, ikamet izinsiz olarak ikamet ettiği tespit edilen iki kişi tutuklanarak, aleyhlerinde yasal işlem başlatıldı.

Akan Kürşat aleyhindeki dava… Akan Kürşat aleyhindeki dava…

-Trafik kazalarında üç kişi yaralandı
Girne’de dün Uğur Mumcu Caddesi üzerinde, Olha Krasnoshcok (K-34) 344 miligram alkollü içki tesiri altında, yönetimindeki PU 757 plakalı salon araç ile doğu istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu  o esnada önünde aynı istikamete doğru seyreden ve sinyal verip sola dönüşe geçen Amniabbas G. Bargah  (E-22) yönetimindeki SK 767 plakalı salon aracın solundan geçmeye çalıştığı esnada, konu aracın sol yan kısmına çarptı.
Çarpmanın etkisiyle PU 757 plakalı araç, bir otele ait reklam panosunu çevreleyen demir korkuluklara da çarpıp durdu.
Kaza sonucu yaralanan olmazken, PU 757 plakalı araç sürücüsü Olha KRASNOSHCOK tutuklandı.

-Yaya geçidinde yayaya çarptı
Lefkoşa’da Şehit Mustafa Ahmet Ruso caddesi üzerinde dün, Yasin Mücteba Uğurlu (E-25) yönetimindeki FH 631 plakalı salon araç ile kuzey istikametine doğru seyrettiği sırada dikkatsizliği sonucu o esnada yaya geçidinde yolu karşıdan karşıya geçmeye çalışan  yaya Aynur Çelik’e (K-44) çarptı.
Kaza sonucu yaralanan Çelik kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde müşahede altına alındı.

-Girne’de motosiklet kazası
Girne’de Kurtuluş Caddesi üzerinde dün Göksel Dumlupınar (E-50) yönetimindeki NC 041 plakalı motosiklet ile batı istikametine doğru seyrettiği sırada, önündeki araçları dikkatsizce sağından geçtiği sırada, o esnada yolun güney kısmındaki isimsiz sokak üzerinde kuzey istikametine doğru seyredip Kurtuluş Caddesine giriş yapan Mamut Can Birol (E-26) yönetimindeki SC 714 plakalı salon aracın sağ ön kısmına çarptı.
Kaza sonucu yaralanan motosiklet sürücüsü Göksel Dumlupınar, kaldırıldığı Girne Dr. Akçiçek Devlet Hastanesi’nde müşahede altına alındı.

-Otomobil çarpan yaya yoğun bakımda müşahede altına alındı
Öte yandan Girne’de Şht Ahmet Ersoy Sokak üzerinde dün Gürol Kartal (E-50 ) yönetimindeki SC 052 plakalı salon araç ile batı istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu o esnada sokak üzerinde kuzey istikametinden güney istikametine doğru yaya olarak yürüyen Selbi Kasımova’ya (K-34) çarptı.
Kaza sonucu yaralanan yaya Selbi Kasımova, kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Genel Yoğun Bakım Servisinde müşahede altına alındı.

Editör: Mehmet Kasimoglu