Lefkoşa’da bir iş yerine girip işletmeciyi alıkoyup cep telefonlarını çalan 3 kişi tutuklandı.
Olayın polisin bilgisine gelmesiyle A.İ.(E-43), M.K.(E-20) ve A.A.’nın (E-26) soygun, zorla alıkoyma ve şiddet kullanma tehdidi nedeniyle tutuklandığı kaydedildi.

-Kafede hırsızlık, bardaklar da çalındı
Öte yandan Polis Basın Subaylığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Gazimağusa’da faaliyet gösteren bir kafede çalışan O.K. (E-26) iş yerinden 83 bardak, el çantası, cüzdan ve parfümü çaldı. O.K.’nin tutuklandığı olayın 4-12 Aralık tarihleri arasında olduğu belirtildi.

-Ercan’da uyuşturucu
Ercan Havalimanı’ndan dün öğle saatlerinde KKTC’ye giriş yapan B.Y.’nin (E-38) eşyalarında ve üzerinde polis tarafından yapılan aramada, yaklaşık 10 gram ağırlığında metamfetamin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde tespit edilerek olarak emare alındı. Söz konusu kişi tutuklandı.

- Nalbantoğlu Devlet Hastanesi acil servisinde olay çıkaran sarhoş kişi tutuklandı
Bu sabahın ilk saatlerinde Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi acil servisi bekleme salonunda bulunan ve alkollü olduğu tespit edilen, bağırıp çağırarak etrafa rahatsızlık veren, kendisine müdahale eden güvenlik görevlisinin gözlüğünün kırılmasına sebep olan S.Ş.(E-37) tutuklandı.

Ülkede yarından itibaren yağışlı havanın etkili olması bekleniyor Ülkede yarından itibaren yağışlı havanın etkili olması bekleniyor

-Ülke genelinde denetim
Ülke genelinde dün akşam polis tarafından yapılan denetimlerde ülkede ikamet izni olmadan yaşadığı tespit edilen 9 kişi tutuklandı.
Polisin söz konusu olaylarla ilgili soruşturması sürüyor.

Editör: Mehmet Kasimoglu