KKTC Basketbol Federasyonu tarafından organize edilen Prolig’de yarı final serileri tamamlandı ve Koopspor ile GAÜ finale yükselen takımlar oldu. Klasmanı lider tamamlayan Koopspor, eşleştiği Savoy Marmara’yı 3-0 ile elerken, GAÜ de Caesar G.Birliği’ni 3-1’le geçerek finale yükseldi.

Koopspor kayıpsız finalde: 72-51
Klasmanda oynadığı 8 maçı kazanarak yarı finale gelen Koopspor, ilk 2 maçı kazandığı Savoy Marmara karşısında üçüncü maçtan da galip ayrılarak finale yükseldi. Atatürk Spor Salonu’nda oynanan maçın ilk periyodunu 15 sayı ile önde kapatan Lefkoşa ekibi, soyunma odasına da 40-31 önde girdi. Yakaladığı farkın rahatlığı ile ikinci yarıda da kontrolü elinde tutan Koopspor, mücadeleden 71-52 galip ayrılarak finale yükselmeyi başardı. Koopspor’da maçın ve takımın en skorer oyuncusu 23 sayı ile oynayan Tyrell Corbin oldu.

Şehit Turgut Ortaokulu Türkiye Şampiyonu Şehit Turgut Ortaokulu Türkiye Şampiyonu

GAÜ evinde kazandı ve finale yükseldi: 70-52
Oynanan ilk 3 maçta deplasman takımlarının galip geldiği GAÜ-Caesar G.Birliği eşleşmesinde dördüncü maç Girne’de oynandı. Ertuğrul Apakan Spor Salonu’nda oynanan ve GAÜ’nin 2-1’le başladığı maçta Girne ekibi kazanmayı başararak seriyi 3-1’e getirdi ve finalde Koopspor’un rakibi oldu. İlk periyodu 10, devreyi de 14 sayı önde tamamlayan Girne ekibi, üçüncü periyotta biraz tökezlese de son periyoy yeniden toparlandı ve mücadeleden 70-52 üstün ayrıldı. İlk iki galibiyetini İskele’de alan GAÜ, evindeki bu maçı da kazanarak adını finale yazdırdı. GAÜ’de Praise Okafor 21 sayı 13 ribaunt ile maçı tamamlayarak galibiyetin mimarlarından oldu.