Türkiye ile güçlü ilişkileri olan AB üyeleriyle ilişkileri güçlendirme çabası Türkiye ile güçlü ilişkileri olan AB üyeleriyle ilişkileri güçlendirme çabası

Rum çiftçilerin, Avrupalı çiftçilerin eylemine destek için yarın Lefkoşa’nın Rum kesiminde düzenlemeyi planladığı eylem nedeniyle trafik düzenlemeleri yapıldı.
Rum medyası Güney Kıbrıs’ın dört bir yanından çiftçilerin saat 10.00’da GSP alanında toplanarak traktör ve diğer tarım araçlarıyla “Lord Virono Caddesi’ndeki "Avrupa Evi" önüne gideceğini belirterek izlenecek güzergâhta trafik akışında aksamalar olmasının beklendiğine dikkat çekti.
Lefkoşa Rum Polis Müdürlüğü, Rum çiftçilerin eyleminden dolayı Lord Vironos Caddesi’nin, Grivas Digenis Caddesi’ndeki trafik ışıklarından  (Bridge House) Yunan Büyükelçiliği yakınlarındaki trafik ışıklarına kadar trafiğe kapalı olacağını açıkladı.
Çiftçilerin eylemi süresince trafik akışının polis kontrolünde sağlanacağı belirtilerek sürücülerden, polis tarafından yapılacak yönlendirmelere uyması istendi ve gerekmedikçe bölgede trafiğe çıkılmaması uyarısı yapıldı. 

Editör: Mehmet Kasimoglu