(Kamalı Haber)- Metehan Kara Giriş Kapısı’nda sahte Almanya pasaportlarıyla Güney Kıbrıs’a geçmeye çalışan H.D.,oğlu D.B.D.(E-17) ve suçla bağlantılı tutuklanan  M.M. ve H.K. yeniden mahkemeye çıkarıldı. Zanlılardan birinin yaşının 17 olmasından dolayı kapalı oturum gerçekleştirildi. Ülkede turist vizesiyle bulunan zanlıların 2 ayı aşmayacak süreyle cezaevine gönderilmesine karar verildi.

Eski Eşini Tehdit Eden Zanlı Tutuklanarak Mahkemeye Çıkarıldı Eski Eşini Tehdit Eden Zanlı Tutuklanarak Mahkemeye Çıkarıldı

Ne olmuştu
Baba-oğul zanlılar 20.05.2024 tarihinde, saat 13:00 sıralarında, Lefkoşa’da Metehan Kara Geçiş Kapısı’nda, GKRY bölgesine geçmek maksadıyla Türkiye’de M.M. ve H.K. aracılığı ile temin ettikleri sahte olarak düzenlenmiş Almanya kimlik kartlarını, görevli muhaceret memuruna ibraz etmek suretiyle tedavüle sürüp sahte davranışla kayıt temin etmeye teşebbüs etmişti.   
Zanlılar sınır kapısında suçüstü yakalanmıştı. Baba ile oğlunun tutuklanmasının ardından suçla bağlantılı olan M.M. ve H.K. da tutuklanmıştı.   
Mahkemeye çıkarılan zanlılar hakkında soruşturma amaçlı 3 gün tutukluluk emri alınmıştı.

Editör: Mehmet Kasimoglu