Hükümet, döviz artışından kaynaklı ekonomik olumsuzluklara karşı komite kurulması kararı aldı Hükümet, döviz artışından kaynaklı ekonomik olumsuzluklara karşı komite kurulması kararı aldı

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak kaçak inşaata izin verilmeyeceğini vurguladı ve mühürlendiği halde inşaata devam edenlere tepki gösterdi.
Başkan Şenkul’un paylaşımı şu şekilde; “20 yıl müteahhitlik yaptım, evet bizim de ufak tefek eksiklerimiz oldu ama defalarca mühürlenmiş inşaatta iş yapmaya devam etmek ne demek? Bu işlere alet olan taşeron firmalar, yüklenici müteahhitler, mimarlar, mühendisler bilin ki bu kanunsuzluğa alet olarak bindiğimiz dalı kesiyorsunuz. Ufak tefek sorunu olanlar gelsin yasalar çerçevesinde sorumluluk alıp önlerini açalım ama: Girne Belediyesi ve İdaresini tören paşası ya da iskele dubası zannederler çok yanılır. Açık ve net söylüyorum ben Belediye Başkanı olduğum sürece kaçak inşaat yaptırmam. Kuralsızlığın olduğu yerde sürdürülebilir ekonomi olmayacağını bildiğimize göre herkes sınırını bilecek. İsteyen şansını denemeye devam etsin…”