Kıb-Tek’ten borç yapılandırma hatırlatması Kıb-Tek’ten borç yapılandırma hatırlatması

Sahte diploma soruşturması kapsamında tutuklanan Cumhurbaşkanı’nın yakın koruması, polis subayı Şerif Avcil, kardeşi Ş.A., yengesi M.A teminatla serbest bırakıldı.
Güzelyurt Kaza Mahkemesinde, Yargıç Gülay Uğur huzurunda görülen davalarda, Tahkikat Memuru Polis Çavuşu Bilger Koral, soruşturma kapsamında tutuklu bulunan polis subayı Şerif Avcil, yengesi M.A. ve kardeşi Ş.A. ile ilgili son bulguları aktardı, zanlıların beraber hareket ettiklerini tespit ettiklerini belirtti.
Tahkikat Memuru, soruşturmada, evli olan M.A. ve Ş.A.’nın diplomalarının halen daha tespit edilemediğini kaydetti. 
Ş.A’nın gönüllü olarak verdiği ifadeye işaret eden Tahkikat Memuru, ifadede Ş.A’nın iki diplomayı da yaktığını söylediğini aktardı. Tahkikat Memuru, bunun yanında, Ş.A’nın Okul Genel Sekreteri ile kendisi tanıştığını, kendisinin ve eşinin okul kaydını yaptırdığını, kardeşi polis memuru Şerif Avcil için de ricada bulunduğunu ve bu nedenle kardeşi ile aralarında tartışma yaşandığını belirttiğini söyledi. 
Tahkikat Memuru, M.A’nın da Başbakanlık personeli olarak kademe ilerlemesi amacıyla diplomasını Personel Dairesine verdiği ancak kademe ilerlemesi için uygun görülmediği tespitinin yapıldığını ifade etti. 
Polis Memuru Şerif Avcil’a yönelik de polis, soruşturma kapsamında aranan telefonun halen daha bulunamadığını, zanlının susma hakkını kullandığını aktardı. 
Polis, zanlıların bu noktada soruşturmaya etki etmeyeceği gerekçesiyle teminatla serbest bırakılmasını talep etti. 
Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç, zanlıların; ileride yargılanmak üzere teminatla serbest bırakılmalarına karar verdi. 

Editör: Mehmet Kasimoglu