Nefesleri Kestiler (4-3) Nefesleri Kestiler (4-3)

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, Değirmenlik Sadık Cemil Stadı’nın Sentetik zemini ile açıklama yapan Hasan Taçoy’a cevap vererek, Taçoy’un, ansızın sentetik zemin uzmanı kesilip, “Bu zemin futbol oynamaya müsait değildir ifadelerine yorum yapmak sizi sadece gülünç duruma düşürür, Siyaseti gidin mecliste yapın dedi.
Hasan Sertoğlu şu açıklamayı yaptı;
Bir süredir Değirmenlik Sadık Cemil Stadı’nın zemini ile ilgili kamuoyunda dile getirilen ve konuşulan konuları yakinen takip ederken, hafta sonu bu konu ile ilgili yapılan bir açıklamayı hayretler içerisinde takip ettim.
Öncelikle, bu konu siyasetçilerin dâhil olacağı ve abuk sabuk açıklama yapacağı bir konu değildir. Değirmenlik Sadık Cemil Stadı’nda hafta sonu oynanan bir karşılaşmayı izlemeye giden arkadaşımız Sn. Hasan Taçoy, ansızın sentetik zemin uzmanı kesilip, “Bu zemin futbol oynamaya müsait değildir” dedi.
Ben 22 yıldır, futbolda başkanlık yapan biri olarak sentetik zeminde çok maç izledim. Sentetik zemin stat yapımlarına öncülük ettim. Ancak benim de sentetik zeminlerle ilgili yorum yapabilecek uzmanlığım yoktur. Bu konuları gelen gören ve raporlayan bağımsız denetçiler yorumlayabilirler ve rapor yazabilirler.
Hal böyleyken, bu konuları siyasileştirip uzaktan yakından alakanız olmayan konularla ilgili konuşmak, yorum yapmak sizi sadece gülünç duruma düşürür.
Siyaseti, gidin mecliste yapın. Gidin, sokakta insanların dertlerine çare arayarak yapın. Futboldan size bir şey çıkmaz. Bu iş sizi aşar.

Editör: Mehmet Kasimoglu