Lilia Sinekçi Türkiye Şampiyonu oldu Lilia Sinekçi Türkiye Şampiyonu oldu

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin organize ettiği, Near East Bank 2023 Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası kapsamında olan ve Türkiye İş Bankası sponsorluğunda 3 yarış olarak planlanan Klasik Otomobil Slalom Şampiyonası, Cemsa Sporting Center’de yapılan yarışla devam etti.
Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği’nin (KTKOD) Near East Bank 2023 Klasik Otomobil Ralli Şampiyonası kapsamında organize edilen altıncı etkinliği olan “Türkiye İş Bankası Klasik Otomobil Slalom Şampiyonası” ikinci yarışı, 18 Ağustos 2023 Cuma akşamı Cemsa Sporting Center’de yapıldı. Telsim’in iletişim sponsorluğunda düzenlenen Türkiye İş Bankası 2023 Slalom Şampiyonası’nın ikinci ayağı ve Klasik Otomobil Sergisi’nde saat 18.30’dan itibaren klasik araçlar sergilenmeye başladı. 85 klasik otomobilin piste çıktığı ve sergilendiği organizasyonda ilk araç saat 19.30’da piste çıktı. CYP Duş, Güven Sigorta, Capital Radio ve Amesis Dijital Ajans’ın da katkılarıyla yapılan slalom yarışında klasik severler Cemsa Sporting Center pistinde hazırlanmış parkurda yarıştılar.

Genel klasmanda Erdoğan Aşık, Extreme kategorisinde Kemal Topçuoğlu zirvede
Her yıl yaz aylarının vazgeçilmez etkinlikleri arasında olan ve bu yıl da 3 yarış olarak planlanan şampiyonanın ikinci ayağında, genel klasman birinciliğini Mini Morris aracıyla Erdoğan Aşık kazandı. İkinci Ford Mexico aracıyla Mehmet Adalı alırken, üçüncü Mazda MX5 aracıyla Ali Güran Tahsin oldu. Extreme kategorisinde Honda Civic aracıyla Kemal Topçuoğlu birinciliği, Honda Civic aracıyla Orhan Olkanlı ikinciliği ve Starlet GT aracıyla Niyazi Yorgancığlu üçüncülüğü kazanan isimlerdi. Kadınlar kategorisini Mercedes SLK 450 aracıyla Fatoş Arca kazandı. MG Midget aracıyla Pembe Topel ikinci, Austin Mini aracıyla İpek Coşkuner üçüncü oldu. Araçların yıllarına göre; E, F, G, H ve Turing kategorileri olarak ayrıldıkları organizasyonda; E klasmanını Turgut Bürüncük, F Klasmanını Maryos, G Klasmanını Mehmet Adalı, H Klasmanını Erdoğan Aşık ve T Klasmanını Kemal Topçuoğlu kazandı. Marka kategorilerinde ise VW Cup birincisi Levent Ali Yılmaz, Mini Cup birincisi Erdoğan Aşık, Mercedes Cup birincisi Mustafa Beyaz, Ford Cup birincisi Mehmet Adalı ve BMW Cup birincisi Metin Tavukçuoğlu oldu.