Tiyatro sanatçısı İzel Seylani, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda,30. Gençlik Ödülleri 2024 - Kültür Ödülü'ne layık görüldüğünü söyledi.
Seylani, diğer kategorilerde ödül alan muhteşem insanların arasında olmanın duygusunu yaşarken, "Hayatımda aldığım en anlamlı ödüllerden biriydi." ifadelerini kullandı.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Çavuş: “İlaç denetimleri devam edecek” Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Çavuş: “İlaç denetimleri devam edecek”

İzel Seylani'nin paylaşımı şöyle:
"Dün akşam Kıbrıs Cumhuriyeti Gençlik Organizasyonu tarafından 30. Gençlik Ödülleri 2024- Kültür Ödülü'ne layık görüldüm. Diğer kategorilerde ödül alan muhteşem insanların arasında olmak inanılmaz bir duyguydu... Hayatımda aldığım en anlamlı ödüllerden biriydi. Teşekkür konuşmamın Türkçe metni ektedir... Çok teşekkür ederim.
"İyi akşamlar. Bu ödüle layık görülmekten büyük mutluluk ve gurur duyuyorum. Bu ödülü öncelikle bana başarı için özveri ve sıkı çalışmanın önemini öğreten aileme ithaf etmek istiyorum. Sonra da hayatım boyunca yollarımızın kesiştiği ve daha iyi bir gelecek için aynı hayalleri paylaştığım tüm insanlara.
Kıbrıs Tiyatro Organizasyonu'nda (THOC) ilk kez sahneye çıktığım bir çocuk oyununda Yunanca öğrendiğim ilk cümlelerden biri şuydu: "Tüm sorunların çözümünün sevgi olduğuna inanıyorum". İşte bu yüzden çocukları seviyorum. Sevgi onlar için yeterlidir. Bizim için de çözüm sevgidir tabii, ama aynı zamanda dayanışma, direniş ve devrimdir. Devrim sadece silahlarla ve bombalarla olmaz. İletişim kurmayı, anlamayı, empati kurmayı, adamızın anlatılmamış hikayeleriyle yüzleşmeyi, affetmeyi, iyileşmeyi ve birlikte hayal etmeyi başardığımızda devrim bir insandan başlar. Ve belki de birbirimizin dilini öğrendiğimizde... Bu gece sizinle anadilimde konuşsam ve siz de beni anlasanız çok güzel olurdu. Ama size (Türkçe) bir cümle söylemek istiyorum "biz gençlerin geleceğe dair hayalleri ve bunları gerçekleştirecek gücü vardır". Çok teşekkür ederim."

Editör: Mehmet Kasimoglu