Vakıfların Konuğu TSK Vakıfların Konuğu TSK

Miracle Değirmenlik Başkanı Hakan Törehan, Bizim tek derdimiz spordur, futboldur. En başından beridir ortaya koyduğumuz vizyon ile özelde Değirmenlik’in genelde de ülke futbolumuzun ileriye gitmesi için çalışmaktayız. Değirmenlik Sadık Cemil Stadyumunu düştüğü kötü durumdan kurtarmak için uzattığımız elimiz boşta kalmasa ve biz de evimize kilit vurmak zorunda kalmasaydık.
Mıracle Değirmenlik Kulübü Başkanı Hakan Törehan şunları söyledi;
"İç saha karşılaşmalarımızı yapmakta olduğumuz Sadık Cemil Stadı’nın zemindeki kötüleşmenin yol açtığı ciddi sakatlıklarla uzu süredir boğuştuğumuz başta spor kamuoyu olmak üzere tüm ülkenin malumu.
Ancak konunun doğrudan muhatabı ve sorumlusu olan Değirmenlik Belediyesi’nin duyarsızlığı nedeniyle ne yazık ki Miracle Değirmenlik Spor Kulübü olarak kendi sahamızdan, evimizden ve yuvamızdan ayrılmak zorunda kaldık.   
Şunu bir kez daha ifade etmeliyim ki bu çok zor ama kaçınılmaz bir karardı. Şampiyonluk yolunda ilerleyen, bunun için emek veren futbolcularımızın kötü zemin nedeniyle sakatlanmalarına ve hatta futbol hayatlarının riske girmesine daha fazla seyirci kalamaz, bu gidişata artık göz yumamazdık.
Keşke Değirmenlik Belediye Başkanı Sayın Ali Karavezirler gereken duyarlılığı gösterse, üzerine düşenleri yerine getirse ve biz de bu kararı almak zorunda kalmasaydık.
Keşke yaptığımız çağrılara kulak verilse, sahayı düştüğü kötü durumdan kurtarmak için uzattığımız elimiz boşta kalmasa ve biz de evimize kilit vurmak zorunda kalmasaydık.
Değirmenlik’i çok sevdiğini söyleyenlerin Değirmenlik’i futbolsuz bıraktığı günlerden geçmekteyiz. Gerçekler tüm çıplaklığıyla ortadadır. Halkımız bu gerçekleri çok net görmektedir.
Bizim tek derdimiz spordur, futboldur. En başından beridir ortaya koyduğumuz vizyon ile özelde Değirmenlik’in genelde de ülke futbolumuzun ileriye gitmesi için çalışmaktayız. Yaptıklarımızla bunu ispatlamış olmanın huzurundayız.
Maçlarımızı başka bir sahada oynayacak olmamızın farklı yerlere çekilmeye çalışıldığını görmekteyiz. Bu tamamen ibretlik bir durumdur. Kimlerin futbola hizmet, kimlerinse ihanet peşinde olduğunu göstermektedir.
Biz sahamızdan asla vazgeçmedik. Mücadelemize devam edeceğiz. Sahamızı geri almak için verdiğimiz mücadeleden asla geri adım atmayacağız. Bunu tüm kamuoyuna açıklıkla ifade etmek isterim.
Sadece futbolcularımızın sağlığı açısından geçici ve zorunlu bir karar aldık. Değirmenlik asla sahasız kalmayacaktır. Haklı mücadelemizi elbet kazanacağız. Bu süre zarfında taraftarlarımızın bize verdiği sonsuz desteğe teşekkür eder, onlar için çalışmaya devam edeceğimizi bir kez daha tüm kamuoyu önünde dile getirmek isterim."

Editör: Mehmet Kasimoglu