Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Boğazköy’de düzenlenen UBP Gençlik şöleni ve pikniğine katıldı Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Boğazköy’de düzenlenen UBP Gençlik şöleni ve pikniğine katıldı

Türk sineması oyuncuları Türkan Şoray ve Ediz Hun, Barış Harekatı'nın 50. yıl dönümü nedeniyle Kıbrıs Şehitlerini Anma Platformu ve Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRT) iş birliğinde 6-10 Mayıs'ta KKTC'ye yapacakları ziyaret sırasında Girne Amerikan Üniversitesi’nde (GAÜ) düzenlenecek söyleşiye de katılacak.
Söyleşi, 8 Mayıs Çarşamba saat 14.00’te GAU Spectrum Uluslararası Kongre Merkezi'nde Simge Özekler Erdal moderatörlüğünde  halka açık yapılacak.
GAÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neriman Saygılı, konuyla ilgili açıklamasında, Türk sinemasının iki değerli ismini üniversitede ağırlamaktan mutluluk ve onur duyacaklarını ifade etti.
Saygılı, Türkan Şoray ve Ediz Hun’un "Barış Harekatı'nın 50. yılında Türkan Şoray ve Ediz Hun'la Kıbrıs Şehitlerini ve Gazilerini Anıyoruz" programı için 6- 10 Mayıs tarihlerinde KKTC’de olacağını anımsattı.

Editör: Mehmet Kasimoglu