Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemiz 14 Mayıs seçimleriyle bir demokrasi şölenini daha alnının akıyla tamamlamıştır. Henüz kesin sonuçlar belli olmamakla beraber açık ara önde bulunuyoruz. Kazanan, seçim tablolarının göstereceği rakamların ötesinde tartışmasız bir şekilde ülkemiz, milletimiz olmuştur. Dünyada benzeri yok, tarihimizin en yüksek katılımlı seçimlerinden birini yaşadık." dedi. 
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'ne ilişkin Ankara'da AK Parti Genel Merkezi'nde toplanan vatandaşlara seslendi.

- "Açık ara önde bulunuyoruz''
Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:
''Bu, sevdalıların buluşması. Bütün maratonun neticesini bu akşam sizlerle yaşıyoruz. Birileri mutfakta biz de balkonda. Ülkemiz 14 Mayıs seçimleri ile bir demokrasi şölenini daha alnının akıyla tamamlamıştır. Henüz kesin sonuçaklr belli olmamakla beraber açık ara önde bulunuyoruz.

- ''Milli iradenin tezahürünü bekliyoruz''
Biz milletimize karşı hep harbi ve hasbi olduk. Bugün de seçimde açık ara önde olduğumuzu biliyor ancak sonucun ne şekilde tecelli ettiği önümüze gelmediği için milli iradenin tezahürünü bekliyoruz.

-   ''Kazanan ülkemiz, milletimiz olmuştur''
Tarihimizin en yüksek katılımlı seçimlerinden birini yaşadık. Kayda değer hiçbir üzüntü verici bir hadise yaşanmadan bu seçimi tamamladık. Kazanan ülkemiz, milletimiz olmuştur. CHP yöneticileri ve bazı belediye başkanlarının tamamen kendi iç hesaplaşmalarının ürünü feveranları bu gerçeği değiştirmiyor. Milli iradeye her zaman saygı duyduk. Bu seçimde de sizin kararınıza saygı duyuyoruz bundan sonraki seçimler de saygı duyacağız. Seçim kampanyası dönemindeki kampanyalar artık geride kalmıştır. Milletimiz bugün kararını vermiştir.

-          ''Meclis'te çoğunluk Cumhur İttifakı'nda''
TBMM seçimleri Cumhur İttifakı'nın çoğunluğu kazanmasıyla neticelenmiştir. Şu anda çoğunluk Cumhur İttifakı'ndadır.

-          ''En yakın rakibe 2,6 milyon fark attık''
Seçimlerde en yakın rakibimize şimdiden 2 milyon 600 bin civarında fark attık. Kesin sonuçların çıkmasıyla bu rakamın çok daha yükseleceğine inanıyorum.

-          ''İlk turda bitip bitmediğini bilmiyoruz''
Seçim sistemimizin yüzde 50+1 oy sınırı sebebiyle cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turda bitip bitmediğini henüz bilmiyoruz. Eğer milletimizin kararı cumhurbaşkanı seçiminin tamamlandığını gösteriyorsa zaten mesele yok. Şayet milletimiz tercihini seçimin 2. tura kalmasından yana yaptıysa onun da başımızım üstünde yeri var.

-          ''Biz yüzde 50'nin üzerinde bir oy oranı ile bu turu bitireceğimize inanıyoruz''
Biz yüzde 50'nin üzerinde bir oy oranı ile bu turu bitireceğimize inanıyoruz. Yurt dışı oylar tamamıyla ülkemize intikal etmiş değil sayımları devam ediyor.

İstanbul'da 100'lük banknotlar halinde sahte 1 milyar dolar ele geçirildi İstanbul'da 100'lük banknotlar halinde sahte 1 milyar dolar ele geçirildi

-          ''Biz Kandil'den talimat alanlarla bir olmadık''
Biz Kandil'den talimat alanlarla bir olmadık. Biz talimatı sadece Rabbimizden milletimizden alırız.

-          ''Türkiye Yüzyılı'nın yükselişinin önüne kimse geçemeyecek''
Yarın sabahtan itibaren Türkiye Yüzyılı için milletimizin umutlarını en yükseğe çıkartmak için çalışmaya başlıyoruz. Hiçbir provokasyona gelmeden sadece ve sadece milletimizin gönlünü kazanmak için çalışacağız. Türkiye Yüzyılı'nın yükselişinin önüne kimse geçemeyecek. 14 Mayıs demokrasi şöleninin bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum.''