Çamlıkspor Double Yaptı Çamlıkspor Double Yaptı

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) tarafından organize edilen Asbuzu U16 Ligi’nde grup maçları tamamlandı. 10 haftalık grup maçlarının ardından 2.tur heyecanı 27-28 Ocak 2024 tarihlerinde oynanacak maçlarla başlayacak.
2.tur maçları seri başı takımların ev sahipliğinde tek maç eliminasyon sistemine göre oynanacak. Asbuzu U16 Ligi’nde final yolu eşleşmeleri 15 Ocak 2024 Pazartesi günü saat 15.00’te KTFF Ahmed Sami Topcan Toplantı Salonu’nda gerçekleşecek. Asbuzu U16 Ligi’nde çeyrek final ve yarı final maçları çift maç eliminasyon sistemine göre oynanırken ligde final maçı 1 Mart 2024 tarihinde oynanacak.

Gruptan çıkan takımlar
Grup maçlarının ardından gruplarını lider olarak bitiren Baf Ülkü Yurdu, Yenicami, Türk Ocağı Limasol, Mesarya, Yonpaş Dumlupınar ve Yeniboğaziçi’nin yanı sıra en iyi ikinciler sıralamasında üst sırada yer alan Mağusa Türk Gücü ve 1461 İskele Trabzonspor kura çekimine seri başı olarak katılacak. Bu takımlar liglerini ikinci sırada tamamlayan Doğukent, Küçük Kaymaklı, Alsancak Yeşilova ve Miracle Değirmenlik’in yanı sıra en iyi dört grup üçüncüsü olarak gruplarını tamamlayan Binatlı, Doğan Türk Birliği, Esentepe ve Pera L. Gençler Birliği takımlarıyla eşleşecek.

Editör: Mehmet Kasimoglu