Orhan Prensipte Anlaştı Orhan Prensipte Anlaştı

Hentbol kadınlarda UKÜ’nün şampiyonluğundan sonra, erkeklerde de dün akşam şampiyon belli oldu. Son yıllarda lige ve kupalara şampiyonlukları ile damga vuran Gençlik Gücü’nü mağlup eden UKÜ 2023-2024 sezonunu erkeklerde şampiyonlukla noktalamış oldu.
Final serisinde üçüncü karşılaşmada müthiş bir mücadelenin ardından UKÜ 7 metre atışlarından rakibi Gençlik Gücü’nü mağlup ederek şampiyonluğunu ilan etti. Son yıllarda lige ve kupalara şampiyonlukları ile damga vuran Gençlik Gücü’nü mağlup eden UKÜ 2023-2024 sezonunu erkeklerde şampiyonlukla noktalamış oldu.

Nefes kesen mücadele
Atatürk Spor Salonu’nda nefes kesen mücadelede erkekler finali üçüncü karşılaşmasında GG ile UKÜ takımları karşı karşıya geldi. Maçın ilk devresi 16-14 UKÜ üstünlüğü ile tamamlanan mücadelede normal süre 27-27 eşitlikle tamamlandı. Uzatma bölümünde yine müthiş çekişmeye sahne olan final mücadelesinde uzatma bölümü de 32-32 eşitlikle tamamlanınca 7 metre atışlarına geçildi. 7 metre atışlarında rakibine üstünlük kuran UKÜ karşılaşmayı 35-34 kazanarak şampiyonluğunu ilan etti. Bu sonuçla birlikte uzun zamandır lige adeta ambargo koyan GG takımı aldığı sonuçla birlikte sezonu ikinci tamamlamış oldu.

Editör: Mehmet Kasimoglu