Amcaoğlu ve Kamacıoğlu, Yapı Fuarı Turkeybuild-İstanbul’daki KKTC stantlarını ziyaret etti Amcaoğlu ve Kamacıoğlu, Yapı Fuarı Turkeybuild-İstanbul’daki KKTC stantlarını ziyaret etti

Sahte diploma soruşturması kapsamında tutuklanan üniversite kafeteryası işletmecisi M.H.S. tutuksuz yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı.
Mahkeme, Esnaf M.H.S’nin ise 100 bin TL nakit teminat, iki KKTC yurttaşının 1 milyon TL’lik kefalet senedi imzalaması, yurt dışına çıkış yasağı ve seyahat belgelerine el konulması ve haftada bir ispat-ı vücut şartıyla tutuksuz yargılanmasına karar verdi. 
Yargıç huzuruna çıkan üniversitenin kafeteryası işletmecisi M.H.S.’ye ilişkin son bulguları aktaran Tahkikat Memuru ise, herhangi bir mal veya hizmet vermeden, zanlının 29 fatura yazdığının tespit edildiğini kaydetti, bu faturaların toplamının 1 milyon 711 bin TL’ye denk geldiğini aktardı.
Tahkikat Memuru, zanlıya ilişkin tüm ifadelerin alındığını söyledi; artık tahkikata etki edemeyeceği gerekçesiyle teminat talep etti. 
Mahkeme, M.H.S.’nin de ileride yargılanmak üzere teminatla serbest kalmasına karar verdi. 

Editör: Mehmet Kasimoglu