"Yönetim kurulu ataması yapılamamasının kaos ortamının devam etmesine neden oluyor"

Reşat Kansoy: “Güzelyurt Belediyesi tüm işletmelerimizin yanında eşit duracak” Reşat Kansoy: “Güzelyurt Belediyesi tüm işletmelerimizin yanında eşit duracak”

Vakıflar ve Din İşleri Dairesi Emekliler Derneği, Vakıflar ve Din İşleri Dairesi hakkındaki haberlere işaret ederek, yönetim kurulu ataması yapılamamasının kaos ortamının devam etmesine neden olduğunu belirtti.
Dernek Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada, toplumun en önemli iki kurumu olan Vakıflar ve Din İşleri Dairesi’nin bu günlerde iyi anılmadığı savunularak, “Hemen hemen her gün bu iki kurum hakkında gazetelerde bir yazı veya olumsuz bir haber yayınlanmaktadır” denildi.
“Vakıflar İdaresi’nin başında bulunan genel müdürün, kurumu çiftlik gibi yönettiği, kurumun bütçesini har vurup, harman savurduğu ancak hiçbir yatırım yapmadığı” iddia edilen açıklamada, kurum yasasında mevcut kadrolar olmasına rağmen yasaya aykırı istihdamlar yapıldığı ileri sürüldü.
Yasalara göre kamuda emeklilik yaşının altmış olduğu ifade edilen açıklamada, genel müdürün yaşının altmışa gelmesine rağmen hala görevini sürdürdüğü belirtildi. Açıklamada, “örgütün Yönetim Kurulunun ortada olmadığı, aylardır toplantı yapılmadığı” da öne sürüldü.
Gazetelerde yer alan “Güney Kıbrıs’taki Hala Sultan Camii’nde görevli olan imamın Yönetim Kurulu tarafından görevden alındığı ve Lefkoşa’daki başka bir camiye nakledildiği ancak çalışanın bu görevi kabul edip görevine gitmediği gibi Hala Sultan Camii’ne görevlendirilen yeni imama da görevi devretmediği” haberine işaret edilen açıklamada, “Hükümet içerisindeki anlaşmazlık nedeniyle Yönetim Kurulu atamasının yapılamaması bu kaos ortamının devam etmesine neden olmaktadır” denildi.