Trafik denetimlerinde 18 araç trafikten men edildi Trafik denetimlerinde 18 araç trafikten men edildi

KSTU'de yürütülen 'sahte diploma' soruşturması kapsamında tutuklanan Yarbay Özgür Alp Gazitepe 60 bin TL'lik teminata bağlanırken, Yüzbaşı Ali Toprak soruşturma kapsamında 3 gün tutuklu kalacak.
Yarbay Özgür Alp Gazitepe  bugün teminat talebiyle Girne Kaza Mahkemesine çıkarıldı. Hakkındaki soruşturmanın tamamlanması ve etki edebileceği bir husus olmadığından mahkeme, Gazitepe ’nin 60 bin TL nakit, 1 milyon TL şahsi ve 1’er kişinin 1’er milyon TL’lik kefalet imzalaması şartıyla, yurt dışına çıkış yasağı ile birlikte serbest bırakılmasına karar verdi.
Gazitepe, teminat şartlarını yerine getiremezse, davaları görüşülene kadar 3 ayı geçmemek üzere cezaevine gönderilecek.
Yüzbaşı Ali Toprak ise, sahte resmi evrak düzenlenmesini tahrik etmek ve tedavüle sürmek suçundan tutuklandı. Derslerin usulsüz olduğu tespit edilen ve aldığı yüksek lisans diplomasını iş yerine verip tedavüle süren Toprak’a  3 gün tutukluluk verildi.
Tahkikat memuru Namık Kemal Baz, mali polisin yürüttüğü sahte evrak, tedavüle sürme suçuyla ilgili tutuklanan Gazitepe’nin KKTC vatandaşı ve 3 çocuk babası olduğunu belirterek, hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını söyledi.
Toprak’a ise soruşturmasının devam ettiğinden 3 gün daha tutukluluğunun devam etmesini talep etti.

Editör: Mehmet Kasimoglu