Aksa 1.ligin erteleme maçında play off’a daha avantajlı puanla başlamak isteyen Yalova karşısında play out’a puanlarını artırarak girmek isteyen Mustafa Hacıali Yılmazköy rakibini Berkay’ın attığı golle 1-0 mağlup ederek istediğini alan taraf oldu.

Töre, Güner Batmazoğlu Masterler Anı Turnuvasına katıldı Töre, Güner Batmazoğlu Masterler Anı Turnuvasına katıldı

Yer: Yılmazköy Mustafa Üçöz Stadı
Hakemler: Mehmet Sezener, Ahmet Genç, Emir Turanlı
M.Hacıali Yılmazköy: Yağış, Özner, Umut, M. MustafaÇil(77.Dk Ceren)M.İnce, Arif, Enes, Ersal, Berkay(77.Dk Erhan)Christin, Önder(90.Dk M.Dulkadir)
Yalova: Kıvanç, Cevdet, Civan, Hasip, İ.Hatay(77.Dk Metin)İltaç, Sergülen, Yasin(46.Dk Hakan)Zafer(80.Dk Hamdi)Zekai, Muammer(80.Dk Özcan)
Gol: Dk.23 Berkay(M.Hacıali Yılmazköy)

Dakika 9: Gelişen Yalova atağında Zafer ceza alanında kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda topu kaleciye nişanlayarak takımı adına mutlak bir golü harcadı. Dakika 23: Yalova kalecisi ile defans oyuncusunun topu oyuna sokarken yaşadıkları anlaşmazlık sonrasında topu iyi takip eden Berkay, kaleci Kıvanç’ın müdahalesine rağmen topu filelere yollayarak M. HacıAli Yılmazköy’ü 1-0 öne geçirdi. Dakika 38: Yalova’dan İltaç’ın kullandığı serbest vuruşta defanstan seken top ağlara gitmek üzereyken son anda topu tokatlatarak kornere atmayı başardı. Dakika 60: Yalova rakip ceza alanının hemen dışında serbest vuruş kazandı. İltaç’ın şutunda genç kaleci Yağış bir kez daha başarılı oldu ve rakibine gol şansı tanımadı. Dakika 80: M. HacıAli Yılmazköy’ün kullandığı kornerde rakip ceza alanı içinde oluşan karambolde kale önünde topa vuran Ersal oldu, ancak kaleci Kıvanç yerinde bir müdahale ile rakibine ikinci gol şansı vermedi. Maç bu sonuçla sona erdi ve Yalova 26 puanla play-off’a başlayacak, M. Hacıali Yılmazköy ise 16 puanla play-out’a başlayacak.