Rallide final zamanı Rallide final zamanı

AKSA Süper Lig 8. hafta maçında Cihangir ile Yeniboğaziçi kozlarını paylaştı. Karşılaşmayı ev sahibi Cihangir 4-0 kazandı. Bu sonuçla Cihangir puanını 24’e çıkararak maç fazlasıyla liderliğe yükseldi. Yeniboğaziçi ise 1 puanla ligin en son sırasında kalmaya devam etti.

Stat: Cihangir Stadı
Hakemler: Tufan Çerçioğlu, Halil Erdem Canaloğlu, Yusufcan Döndür
Cihangir: Hasan Can, Çağrı, İbrahim, Selçuk, Mikail, Berhan, Hakan, (86’ Müslüm), Meye, Ali, (80’ Nurettin), Muhittin, (73’ Berkem), Babacar, (86’ Engin) Yeniboğaziçi: Remzi, Mevlit, (80’ Kenan), Berkem, Ali, Mehmet, Zübeyir, Eray, (46’ Umar), (70’ Burçin), Tufan, Ahmet, (70’ Olgun), Ousmanne, Turgut, (68’ Ramadan)
Goller: 22’Mehmet Göçben(KK), 57’(P), 70’ ve 72’ Muhittin(Cihangir)
Kırmızı kart:
86’ Ousmanne (Yeniboğaziçi)

Maçtan notlar...
9': Yeniboğaziçi atağında Ousmanne’nin kafa şutu üstten auta çıktı.
22’: Cihangir’in kullandığı korner atışında Mikail’in şutunu Mevlit kale çizgisinden çıkardı. Dönen topu Mikail tamamlamak istedi. Mehmet topu çıkarmak isterken dizine çarpan top kendi ağlarına gitti 1-0.
42’: Soldan gelişen Cihangir atağında Meye atılan ara pası ile bir anda kaleci Remzi ile karşı karşıya kaldı. Şutunda top savunmaya çarparak kornere çıktı.
57’: Cihangir atağında soldan yapılan ortada Mevlit topu eli ile kontrol edince hakem penaltı noktasını gösterdi. Atışı kullanan Muhittin farkı ikiye çıkardı 2-0. 65’: Yeniboğaziçi ceza alanı içinde oluaşan karambolde Muhittin ve Babacar’ın gollük vuruşlarını kaleci Remzi başarıyla çeldi.
70’: Cihangir atağında Mevlit topu uzaklaştırmak isterken hatalı pası Muhittin’e gitti. Muhittin plase bir vuruşla topu ağlara gönderdi 3-0.
72’: Cihangir atağında Yeniboğaziçi ceza alanı içinde oluşan karambolde topa son dokunan Muhittin maçın skorunu ilan etti 4-0.
86’: Yeniboğaziçi atağında Selçuk ile girdiği ikili mücadelede Ousmanne yerde kaldı. Penaltı bekleyen oyuncu maçın hakeminin kendini yere attı değerlendirmesi ile çift sarıdan kırmızı kartla oyun dışında kaldı.