Nedir masum olmak. Nedir ki bu günkü Türk sinemasına kıyasla çok daha insancıl ve sıcak olan Yeşilçam filmlerinde sık sık ben masumum hakim bey derdi örneğin Sadri Alışık ya da Münir Özkul. Hakim beye bakarak ben masumum dendiğine göre hakim beyin kaçınılmaz olarak uymak zorunda kaldığı yasaların hiç de masum olmadığı mı anlatılmaya çalışılıyordu.
Kim masumdur hakim bey diye sorsam. Öğrenci masum olabilir mi öğretmen karşısında ve öğretmen bakan karşısında. Vergisini ödemeyen değil ödeyemeyen masum olabilir mi maliye bakanına karşı ve vergi yasa ve tüzükleri karşısında.
Ne yazık ki siz anlamadınız onu. Vergisini ödeyemeyenler asla masum olamazlar maliye, vergi memuru karşısında ya da mahkemelerde ama vergisini ÖDEMEYENLER hep masum, o kadar masumlar ki, ne vergi memurları müfettişleri kontrol eder vergi dairesi ne de maliye bakanlığı.
Üstüne üstlük çok kazanandan çok vergi alınmasını isteyen  çıkarsa onlar da masum olmak bir yana mahkum olurlar.
Nedir masum olmak. Kim masumdur kimden. Koca koca devletlerin koca koca örgütleri ve dahi uluslar arası diye anılan ve fakat aslında devletler arası olan örgütlerin tümü atını nallamış, kılıcını, ambargosunu kuşanmış topu topu taş çatlasa iki yüz bin nüfusu olan Kıbrıs Türk halkının peşine düşmüş.
Diyorlar ki bize göğüslerini gere gere, siz kendinizden vaz geçmediğiniz sürece size top oynamak yasak.
UEFA’sı FİFA’sı, FİBA’sı, CEV’i, İHF’si, İAAF’sı hepsi ama hepsi Kıbrıs Türk halkının spor yapma hakkını kabul etmiyorlar yok sayıyorlar.
Hür dünya dediğimiz işte böyle bir şey. Peki buna boyun eğecek miyiz.
Eğen eğmiş zaten, aslanın biri kükrediydi bir vakitlerTürkçenin AB resmi lisanları arasına alınması için elimden geleni yapacağım diye,sanırım bir kedi miyavlaması kadar ciddiye alınmadı. Niye mi, çünkü tüzel kişiliklerin hiç biri masum değildir. AB de tıpkı UEFA FİFA gibi kendi tüzüğünü hazırlarken suç ve ahlaksızlık üzerine oturtmuştur kendini.
ABD, kimse Hiçbir devlet Rusya ile spor müsabakası yapmayacaktır dediğinde bütün devletçikler emrin olur deyip topuk selamı çakmışlar değil mi.
İşte UEFA FİFA FİBA gibi devletler arası kuruluşların suçsuzluğu da buraya kadar, nereye kadar mı Körfez ülkelerinin dolarlarına kadar. Dikkatle bakın bütün spor organizasyonları körfez ülkelerine oluyor son yıllarda ve spor mahkemesi gibi böbürlenen UEFA, FİFA, İAAF Arap şeyhlerinin rüşvetlerini cukkalıyor.
BİZİM GENÇLER Mİ, onlar da kâh Türkiye MİLLİ takımında, kâh KC takımında yer alarak nanik yapıyorlar KC’ye FİFA, UEFA, FİBA ve TC bürokrasisine.