Maraş’da Kaos Büyüyor Maraş’da Kaos Büyüyor

Denner Manşetttt (2)
Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumunun organize ettiği 2023 Basel Holding Kuzey Kıbrıs Tırmanma Şampiyonası gerçekleşen final yarışı ile son buldu. Deniz Denner-Ömer Topçu ikilisi St Hilarion etabının rekorunu kırarak 1.20.936 ile yarışı kazanıp şampiyon oldular.
21 aracın start aldığı yarışta, Deniz Denner-Ömer Topçu ikilisi St Hilarion etabının rekorunu kırarak 1.20.936 ile yarışı kazanıp şampiyon oldular. Oldukça çekişmeli geçen senenin son tırmanma yarışında Loucas Christoforou 01.21.366 ile ikinci olup sezonu ikinci olarak tamamladı. Üçüncü ise Çağkan Bozalanlar-Erol Barçın ikilisi oldu.
E3 Kategorisinde Kemal Topçuoğlu-İlknur Topcu birinci gelip şampiyon olurken, ikinciliği  Behiç Topcu-Ahmet Demiray ikilisi aldı.
E4 Kategorisinde Ahmet Bağrıaçık-Hakan Bağrıaçık birinci gelerek Şampiyon olurken, ikinci Ahmet-Çilem Öksüzoğluları oldu. Üçüncü ise Bektaş Talay geldi.
S2 Kategorisini Çağkan Bozalanlar-Erol Barçın kazanırken, Selen Bilgimer-Ali Burhan ikinci, Hakan Biricik-Ahmet Biricik üçüncü oldular.
E2 Kategorisinde Deniz Denner-Ömer Topçu birinci gelirken, Emre Erosal-Emre Türkelman ikinci olarak yarışı tamamladılar.
Kadınlarda günün birincileri pilotlarda Emine Keremoğlu olurken co pilotlarda İlknur Topçu birinci oldu. İkinciler pilotlarda Huri Bağrıaçık  co pilotlarda Çilem Öksüzoğluları ve üçüncü Yasemin Yalçınkaya oldular. 
Yıldıray Debreli anısına geçilen etaplarda yarış sonunda Yıldıray Debreli Yarışın kahramanları Cengizhan Güngör ve Can Yılmaz seçildiler.
Basel Holding ana sponsorluğunda gerçekleşen, Avenue Dereboyu, Çelikkaya Motors, Eurol,Near East Bank, Limon,Gopro, Genpower, Aveon Sigorta, Polaris ve Rinata Parts katkıları ile gerçekleşen Tırmanma Şampiyonası son yarışında ödüller yarış sonunda Servis alanında takdim edildi.

Editör: Mehmet Kasimoglu