Tatar: “Atletizmcilerimiz devletimiz için büyük bir değerdir” Tatar: “Atletizmcilerimiz devletimiz için büyük bir değerdir”

AKSA Süper Lig 10. hafta kapanış maçında Yonpaş Dumlupınar ile Doğan Türk Birliği karşı karşıya geldi. Baştan sona büyük çekişme içerisinde geçen karşılaşmada Yonpaş Dumlupınar’da Cedric, Doğan Türk Birliği’nde ise Emre kırmızı kart gördü. Yonpaş Dumlupınar maçı 3-2 kazanırken gollerini Mert Güçlücan, Mehmet Altın ve son saniyelerde Adjessa attı. Doğan Türk Birliği’nin gollerini ise Ali Savaşan ve Güvenç attı. Yonpaş Dumlupınar puanını 27'ye çıkarıp zirve yarışını sürdürürken DTB 15 puanda kaldı.

Stat: Gazimağusa Dr. Fazıl Küçük Stadı
Hakemler: Turgay Misk, Halil Erdem Canaloğlu, Serkan Özdenkçi
Yonpaş Dumlupınar: Türkkan, Berke, Olcay, İsmail, Kadir, Cedric, Mehmet Erol, Berk Büyükkal, (61' Berk Güçlücan), Mehmet Altın, (80' Mehmet Gürbıyık), Mert, (88' Ola), Adjessa
Doğan Türk Birliği: Ozan, Emre, Ahmet Sönmez, Yusuf, (46' Emin), Kenan, ,(46' Dodoo), Mustafa Kemal, (46' Güvenç), Ali, Hascan, Farouk, Orgil, (20' Selim Saygı), (69' Arseven), Arda
Goller: 28'Mert, 66’Mehmet Altın(P), 90+5'Adjessa(DP)73'Ali Savaşan, 90+2’Güvenç(DTB)
Kırmızı Kart:
21'Cedric Core(Yonpaş Dumlupınar)53'Emre Soytürk(DTB)

Maçtan notlar...
16': Yonpaş Dumlupınar atağında sol çaprazda Mert kaleci Ozan ile karşı karşıya vurdu. Ozan kurtardı.
21': Bu dakikada yapılan bir faul sonrasında saha karıştı. İki takım futbolcuları birbirine girerken olaylar sonunda Dumlupınar 'dan Cedric Core direk kırmızı kart, Doğan Türk Birliği'nden Ali sarı kart gördü.
28': Yonpaş Dumlupınar atağında ceza sahası içinde oluşan karambolde Adjessa'dan seken topu Mert Güçlücan yerden bir vuruşla ağlara gönderdi 1-0. 52': DTB atağında Türkkan boşa çıktı. Emin boş pozisyonda kafayı vurdu. Top yandan auta çıktı.
53': Doğan'da Emre Soytürk orta alanda Mert Güçlücan'a yaptığı hareket sonrasında çift sarıdan kırmızı kart ile oyun dışında kaldı.
58': DTB atağında Dodoo sol çaprazda karşı karşıya pozisyonda vurdu. Kaleci Türkkan topu ayaklarıyla çıkardı.
66': Hızlı gelişen Dumlupınar atağında Mert karşı karşıya pozisyonda kaleye vurmak üzereyken Ahmet Sönmez'in darbesiyle yerde kaldı. Kazanılan penaltıyı Mehmet Altın ağlara göndererek skoru 2-0'a getirdi.
73': DTB atağında Hascan ortaladı. İyi yükselen Ali kafa vuruşunda topu ağlara gönderdi 2-1.
81': Adjessa'nın savunma arkasına attığı uzun topla buluşan Berk Güçlücan karşı karşıya pozisyonda aşırttı. Kaleci Ozan parmaklarının ucuyla topu kornere çeldi. 90+2': DTB atağında Arseven soldan getirdi. Yerden ortasında Güvenç sert ve düzgün bir vuruşla topu ağlara gönderdi 2-2.
90-5': Yonpaş Dumlupınar atağında Ola sağdan topla ilerledi. Pasını ileri çıkan Mehmet Erol'a çıkardı. Mehmet de topu Adjessa'ya çıkardı. Adjessa ceza sahası çizgisi üzerinde yerden sert ve düzgün bir vuruşla topu köşeden ağlarla buluşturarak maçın skorunu ilan etti 3-2.

Editör: Mehmet Kasimoglu