İsrail ordusu, Gazze Şeridi'nde yaşanan çatışmalarda bir tankçı çavuşun öldüğünü duyurdu.
İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ndeki çatışmalarda verdiği kayıplara ilişkin yazılı açıklama yaptı.
Açıklamada, Gazze'nin kuzeyindeki çatışmalarda bir tankçı çavuşun öldüğü belirtildi.
Gazze Şeridi’ndeki çatışmalarda 31 Ekim'den bu yana ölen İsrail askerlerinin sayısı 24'e çıktı.
İsrail ordusundan daha önce yapılan açıklamada, Gazze'deki çatışmalarda biri yarbay olmak üzere 23 askerin öldüğü duyurulmuştu.

Filistin'in BM Temsilcisi, Gazze'de acil ateşkes talebinin BMGK'de veto edilmesini eleştirdi Filistin'in BM Temsilcisi, Gazze'de acil ateşkes talebinin BMGK'de veto edilmesini eleştirdi

- İsrail'in Gazze'ye saldırılarında son durum
Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı, İsrail'in "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine karşılık verme” gerekçesiyle kapsamlı saldırı düzenlerken, İsrail ordusu da Gazze Şeridi'ne yoğun hava bombardımanı başlattı.
İsrail, Gazze'den düzenlenen saldırılarda 315’i asker 1400'den fazla İsraillinin öldüğünü, 5 bin 132 kişinin yaralandığını duyurdu.
İsrail’e göre 31 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ndeki çatışmalarda ölen asker sayısı 23’e yükselirken, Kassam Tugayları'nın elinde 242 İsrailli esir bulunuyor. İşgal altındaki Batı Şeria’da da bir İsrail askeri öldü.
Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığına göre, İsrail'in saldırılarda 3 bin 760'ı çocuk, 2 bin 326'sı kadın olmak üzere 9 bin 61 Filistinli öldürüldü, en az 32 bin kişi yaralandı.
Batı Şeria ve Kudüs’te İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimciler, 143 Filistinliyi öldürdü.
Gazze'de binlerce yaralı ile sivilin bulunduğu en büyük sağlık tesisi olan Şifa Hastanesini de hedef gösteren İsrail ordusu, El-Ehli Baptist ve Türk-Filistin Dostluk hastanelerini vurdu, tahliyeye zorladığı Filistin Kızılayı'na bağlı Kudüs ve Endonezya hastanelerinin çevresini bombaladı.
İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim'den bu yana yaşanan çatışmalarda 55 Hizbullah mensubu ile 4 İsrail askeri öldü.