Tatar: “Atletizmcilerimiz devletimiz için büyük bir değerdir” Tatar: “Atletizmcilerimiz devletimiz için büyük bir değerdir”

AKSA Birinci ligde şampiyonluk yarışının uzağında kalan Gönyeli, yeni teknik direktörü Mustafa Piro ile çıktığı Binatlı maçından 2-0 galip ayrılarak 3 puanın sahibi oldu.

Yer: Gönyeli Stadı
Hakemler: Utku Hamamcıoğlu, Berk Bağrıkara, Yusuf Atlar
Gönyeli: Okyanus, Ahmet Can(89’Dennis)Erol, İbrahim, Mustafa(53’Berkay) Kahraman, Ahmet Eser, Metin, Cevdet(74’Süleyman)İ.Kaba(89’Berkant)İlyas
Binatlı: Uğur, Sertaç(76’Nazım)Cenkay, Tahir, Erdem(65’Ahmet)Kutluhan, Mehmet, Abdurrahman, Malik, Hüseyin, Yusuf
Goller: 54’İlyas, 73’Ahmet Eser(Gönyeli)

Karşılaşmanın ilk yarısında karşılıklı ataklar vardı. Şiddetli rüzgar futbol oynamayı zorlaştırırken ilk devre her iki takımda buldukları fırsatları değerlendiremedi ve devre 0-0 eşitlikle sona erdi. Maçın ikinci devresine daha etkili başlayan ev sahibi Gönyeli oldu ve 54.dakikada gelişen atakta İlyas sahneye çıktı ve golcü futbolcu attığı golle takımını 1-0 öne geçirdi. Maçın 73.dakikasında gelişen bir başka Gönyeli atağında Ahmet Eser attığı golle takımını 2-0 öne geçirdi. Maçın geriye kalan dakikalarında maçta başka gol olmadı ve kazanan Gönyeli takımı oldu.

Editör: Mehmet Kasimoglu