Ben, Cumhur Deliceırmak, 1974 yılından bu güne kadar işlenen bütün suçların suçlusu, bilimum günahların günahkârı olarak ayağa kalkıyorum. Hepiniz ama hepiniz oturmaya devam edebilirsiniz. 197 000 seçmen, hepiniz,  oturmanıza süreklilik kazandıran sizler, sakın ama sakın, asla ve katiyen ayağa kalkmayın, yüzde bir milyon, on milyon hatta yüzde milyar kere masumsunuz. Hep seçtiklerinizi suçladınız kendinizde hiç suç aramadınız suçlu,  seçtilkeriniz suçlu çünkü ona oy verip yan gelmiş oturmuştunuz sakın kalkmayın.
Ben ayaktayım bütün suçların suçlusu, bütün günahların günahkârı olarak ayaktayım.
Zulmün yaşını zalimden sorarlar
Sabahın yaşındasın
Kederin yaşını tacirden
Akşamın yaşındasın
Bir zalımın bir de tüccarın yaşını
Eşyadan sorarlar
eşyanın yaşı kaçtır
zulüm eşyayla yaşıttır
ilk eşyası tarihin handır kıraldır
Okumayı sevsin sevmesin, meraklı olsun olmasın, bütün çocukları ille de ve mutlaka üniversitelere gönderen benim, okuma yazmayı sökememiş evlatçıklarınıza okula gitmenin, hayata dair bir şeyler öğrenme sorumluluğunu gerektirdiğini, ve evlatçıklarınızın bu sorumlulukları yerine getirmek diye bir boyun borcu olmadığını, yeter ki üniversite bitirsin evlatçıklarınız, diye tonla lira ödeyerek ve yılları boşa harcayarak okullara gönderen bendim, benim. Hak ettiği kötü notu verdiği için, öğretmene koşa koşa gidip, rica minnet, rüşvetle evlatçıklarınıza sınıf geçiren de bendim.
100- 120- 140 metrekarelik evlere sığamayıp 400-600-1000 metrekarelik villalar yaptıran da benim. En uzak mesafesi saate 70 km hızla iki saati ancak bulan şu KKTC de, bilmem kaç beygirlik arabaları altınıza çeken de bendim, benim.                                                                                                      Dere yataklarının lüzumsuz olduğunu keşfederek dere yataklarına villalar konduranlar da bendim, benim. Okul bahçelerini asfalt döken de bendim, benim, köyleri okulsuz bırakanlar kimlerdir diye hiç merek etmeyin. O da benim. Sağa sola, ovaya dağa, dere yataklarına, koruluklara ormanlara moloz dökenleri mi merak ediyorsunuz, etmeyin, onlar  da benim.
Suçlu aramayın boşuna, bütün suçları ve günahları işleyen benim. Girne’yi apartmanlarla boğan sıraya Mağusa’yı İskele’yi alanlar  da, paragözler ile müteahhitler değil,  benim. Ben. Aziz ve necip, elit ve modern Kıbrıslıtürkler sizde hiç ama hiç suç yoktur. Hepiniz ama hepiniz sütten çıkma ak kaşık seçmenlersiniz. Seçin ve oturun. Size oturmak yakışır, oturun uzun uzun oturun. İyi oturmalar postmodern ömrün ilk ve en masum en ak kaşık galabalığı. Oturun, sakın işe davranmayın sorumluluk almayın.Oturun.
Size iyi oturmalar
Ben yazdın alnım  yazısını
kuşlara bir de sulara
sevdamı
toprağa yedi katına arşın
yağmura
ince ince akar da çatlatıp toprağını
susamış da susuz bırakılmışların
ağzına