Şarm el Şeyh’te toplanıyormuş. Kim.

BM İklim Konferansı.

Trajik değil, komik de değil. Ya ne.

Aptallık ahmaklık.

KKTC  asgari ücret çalıştayının bilmem ne otelinde beş yıldızlı yedi yıldızlı otelinde yapılması kadar saçma ve sorumsuzca.

Dünya beşten büyüktür diyor ya kendini 85 milyondan büyük kabul eden.

Siyaset bürokrasileri 1980’lerden sonra dünya devletleri ve halklarını tiye almaya bayılıyorlar, alışkanlık haline getirmişler.

Ensemizde comburo oynanıyor.

SSCB matah bir şey değildi evet ve fakat SSCB nin darmadağın edilmesinden ( içten ve dıştan darbelerle ) Dünya iyice şaşkaloz bir hale geldi.

Çekoslavakya federal üniter cumhuriyetini bir an bile tereddüt etmeden parçalarına ayıran Slovakya’nın Kıbrıs Cumhuriyeti Büyük Elçiliği, Kıbrıs Türk ve Kıbrıs Elen partilerine federal üniter devlet biçiminin erdemlerini anlatıyor yıllardır ve ne Türk ne de Elen herhangi bir parti ‘‘ yeter artık iç işlerimize karışma, hatta haspanı çıkar ’’ deyip de eklemiyor ‘‘ yahu kardeşim federasyon bu kadar iyi bir biçim ise niye siz Avrupada ilk ayrılan oldunuz ’’ diye.

Bütün dünyada siyaset bürokrasisi demir leblebi gibi katılaşmış halkları ile dalga geçiyorlar buna uluslar arası olduğu söylenen ve aslında devletler arası hatta büyük şirketler arası ortaklıklar olan AB – UNESCO -  WHO gibi bürokratik merkezler ile tutun olimpiyatlardan her türlü spor organizasyonları da dahildir.

Bir düşünün bakalım son 10 yılda en önemli spor organizasyonları niye petrol şeyhliklerinde yapılıyor.

Bir düşünün dünya iklimini perişan eden petrol ve türevlerinin en büyük üreticileri olan şeyhliklerde niye düzenleniyor dünya iklim konferansı.

Dünyayı kültür emperyalizmi ile esir alan büyük şirketlerin  BESLEMESİ olan uluslar arası örgütlerde yuvalanmış siyaset ve diplomasi bürokratları neyin aracılığını yapıyorlar.

Ne yazık ki dünya beş on bilemedin on beş en büyük şirketin elinde oyuncak olmuş.

Vah ki vah.