Önemlidir öncelikler sıralaması.

Partileri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin partileri hiç ama hiç önemsemese de önemlidir öncelikler sıralaması.

Gün gele, ne gün geleceği meçhul gün gele devletimiz kabul görürse zehabı ile Milli Olimpiyat Komitesi kurmak bir akıl işi değil akılsızlık işidir ki öncelikler sıralaması aklın işidir. Kabul görmek tanınmak sorunsalını öncelemeden, kabul görüp de tanınmış olmak halinde bile öncelikler sıralamasında ilk sıralarda yer almaması gereken olimpiyat komitesini şimdiden hatta dünden geçen yirmi yıldan da önce kurmuşsanız halimiz işte bu güne döner.

Nedir bu gün, hem siz size sorun hem de siz size cevaplayın.

Ülkenin başkent belediyesi hem de devletimiz kurulmazdan önce ve hatta Kıbrıs Cumhuriyeti devletinin kurulmasından bile önce kurulmuş olan başşehir belediyesi, belediyecilik nedir ne değildir ne olmamalıdır ve ne olmalıdır meselesi üzerine kafa yorup da bilgi ve donanım birikimi yapmamış yapamamış iken kalkıp da bin nüfuslu köylükleri, kasabaları adı büyük ve fakat sorun saptama hele de çözme sorunu çok çok daha büyük tabelalar olarak çat diye kurarsan alırsın başına belayı ki bırak yirmi sekiz on sekiz hatta sekiz dahi tek belediye olsan ne yazar. Ülke ve ahali belediye ne olmamalıdır konusunda düşünmeye kafa yormaya bile başlamamış daha.

Çeşmelerinden içilebilir su akıyor olduğu konusunda hemşehrilerini ikna edememiş bir belediyeler zincirimiz var ki, damacanaya doldurulan şebeke sularını çatır çatır satanaz sayıdaki açıkgözler ve evinin çeşmesinden akan suyla tam da aynı kalitede olan ve fakat damacanada satıldığı için ve giderek de daha pahalıya satıldığı için çatır çatır satın alan kalabalık saftirikler değil miyiz.

Nerkezileşince modern ve çağdaş olacağı zehabı ile köylerimizi okulsuzlaştırarak köy çocuklarını şehirlerdeki ilkokullara sabahın köründe uyandırarak kırk elli öğrenciler şeklinde istiflemek de öncelikler sıralamasını şaşırmak değil midir.

Resim müzik yabancı dil öğretmenlerini haftanın değişik günlerinde değişik köylere taşıyarak köy öğrencileri ile şehir öğrencilerine aynı olanakları sunmak öncelikler sıralamasına daha uygun düşmez miydi.

Her bir okulumuzda yabancı dil eğitimini verebilecek kalitede yabancı dil öğretmenleri yetiştirmek ve her okulumuza yabancı dil labaratuarları, ekipmanları sağlamak öncelikler sıralamasında yabancı dilde eğitimden önce gelmeli değil miydi.

Fiyatların denetlenmesi konusunda Kıbrıs Türk Ticaret Odasının kendi kendine misyon yüklenerek tedarikçilerin ve marketçilerin kazık atma haksız ve oturduğu yerden beleş para kazanma hırslarını ve açgözlülüklerini önlemek diye bir önceliği olsaydı varlığı anlam bulmaz mıydı.

Bir örgüt örgüt olmanın önceliklerini yerine getirmediği sürece kırk örgüt ha bire bir araya gelip de platform oluştursa ne olacak ki.

Örgütler niye örgütlendikleri konusunda öncelikler sıralası yapmadıkları için devletin ve hükümetlerin de öncelikler sıralaması yok. Tersi de doğru, hükümetlerin ve devletin öncelikler sıralası olmadığı için örgütlerin ve ahalinin de öncelikler sıralası yok.