Acele etme çocuk büyümek için.... Acele etme Belki anımsamıyacaksın sen çektiklerini büyürken, ama bekle .... Sen bilmiyeceksin fakat doğa koşulları da senin büyümenden taraf... Aile ilgisi de desteği de... Ve daha da önemlisi sevgi ve şefkat daima senin yanında. Sevgi ve şefkat  Ne kadar hoş gelir insana Sevilmek  çocukken şımartır  büyüdükçe de gurur verir insana. Doğruya doğru.
Bir ayrıcalıktır sevilmek. Bebekken veya çocukken hatta ileri yaşlarda bile. insanın  bu duygulara ihtiyacı var. Kişiliğinin oluşmasında hele çok etkendir bu duygular.
Hele yaşam sorumlulukları henüz başlamadan önce. Ama elinde değil çocuk,elinde değil  çocuk kalmak ilanihaye. Mecbursun büyümeye. Büyümek demek sorumluluklarının artması demektir bir bakıma, Görevlerin de artacaktır buna paralel olarak. Ve mutlululuğu hep sevilmekle  değil çalışarak,uğraşarak ve yorularak ve sorumlululuklarını yerine getirerek  elde edebileceksin bundan böyle.
Ve anlıyacaksın bir gün sen de çocuk Elbette mutluluk vardır bu dünyada Fakat mutluluk bir kuş gibi konmaz insanın başına Çünkü emek karşılığında elde edilenbir ödüldür mutluluk.
Sevilmek ve şefkata muhatap olmak elbette edilgin bir mutluluk getirmektedir insana. Ama sen büyüdükçe çok yetersiz kalacaktır bu etmenler mutlu olabilmen için.
Bu nedenle mutlu olmak istersen yaşarken uğraş vermelisin yeterince... Ne kadar sevildiğini belki kesin olarak bilemiyeceksin sen.
Ama ne kadar seveceğini bileceksin mutlaka. Çünkü aktif bir duygudur sevmek. Belki zamanla bunlar da yetmiyecek Mutluluğu yaklamak için  Daha çok emek  vereceksin, Ve daha çok ter dökeceksin sen o zaman.
İşte bu koşullarda gerçek mutluluğu hissedeceksin ta kalbinin derinliklerinden...