Bu gün sabah bir başka hayat mümküne uyanmak durumundasın memur kardeşim, işçi kardeşim sen de.
Sendikalar ve tüm anayasal örgütler, yeni bir başlangıç,  bilmelisiniz ki hükümetin bir başına başarabileceği bir şey değildir.
Parti sempatizanı, üyesi, militanı olduğu için haklarını bildiğine inanan seçmenler, seçmenlik değildir asli göreviniz asıl yapmanız gereken kendinizi tüzel kişiliğinizden bağımsız akıllı vicdanlı biri olarak korumak, geliştirmek
Verdiğiniz oya ve partinize, seçtiklerinize, vekillerinize  bakanınıza sahip çıkın ve sahip çıkmaktan daha çok da onları sürekli denetleyin, eleştirin yanlışlarını yüzlerine vurun karşı çıkıp doğruya teşvik edin.
Her ne ise yaptığın iş bu güne kadar yaptığından daha iyi ve doğru yap.
Kırmızı ışıkta geçen hiçbir kişinin, her hangi bir bakanı, trafik suçları için torpil kullanmakla suçlamak gibi bir hakkı yoktur olamaz.
Geçme kırmızı ışıkta. Alkollü olarak sürme arabanı ve ne olur 80’den hızlı gitme dümdüz Lefkoşa Mağusa yolunda bile.
Evet kabul, yollarımız çağdaş standartların altında olabilir ve lâkin işte bunu bilmek hepimizi trafikte daha dikkatli ve daha yavaş olmaya mecbur bırakmalı değil mi.
Stres yüklüyüz hepimiz,  bu stres altında nasıl daha dikkatli olabiliriz ki demek, inanın ki saçma bir lüksün arkasına saklanmak anlamına gelir ve biz hepimiz yıllardır can sıkıntısı, stres gibi lüks bahanelerin arkasına saklanarak işlerimizi layıkıyla yapmaktan kaçınıyoruz.
Ve bu kaçınmalarımız da ülkemizin içinde bulunduğu kötü durumun başlıca sebeplerinden birisidir
Çalıştığımız her yerde ülkemize hayata yarınlara ve birbirimize ve de işlerini halletmek için gelenlere karşı sıcak, samimi olmak ve işleri aksatmadan yapmak da demokratlığımıza ve demokrasiye katkı koymaktır.
Ve alın terinin karşılığını alması kadar insan hakkıdır insanın işini gereği gibi yapması, işini yapmış olmanın huzuru içinde hakkını talep etmesi patronundan, kurumundan, devletinden.
Hep beraber var olduğumuz bu topraklarda, sorumluluklarımızı  kendimize ve hayata karşı sorumluluklarımızı yerine getirerek varlığımızı pekiştirmeliyiz ki varsıl günleri beklemek diye bir hakkımız olsun.
Tüm partiler, üyelerinin sempatizanlarının oy verenlerinin denetim ve desteği ile varlık nedenlerinin,  ülkenin ve hayatın iyiye güzele doğruya göre gelişmesini sağlamak olduğunu hatırlar, unutmaz ve ilkelerinin, anayasanın gereğini yerine getirirse işte o zaman yeni bir hayata doğru adımlar atmaya başlayacağız.
Haydi kolay gelsin, kolay gelsin çünkü zor bir işe soyunur muyuz acaba  hep beraber.