Yüreğimiz Adıyaman’da atıyor.
Başbakan da orada Milli Eğitim bakanı da.
Olmalılar.
Yüreğimizin orda atıyor olması sorumluluklarımızı unutturmamalı.
KKTC ülkesinin bütün çocuklarına karşı borcu var  Milli Eğitim Bakanı’nın Başbakan’ın hükümetin .
Evvel emirde her çocuk okula gitme yaşına geldiğinde köyünde mahallesinde yürüyerek gidebileceği bir okul görmeli karşısında ve gitmeli köyündeki mahallesindeki tam teşekküllü o okula.
Branş dersi de alabilsinler diye çocukları uykularının en tatlı zamanı olan sabah uykularından uyandırıp kilometrelerce ötedeki sözüm ona merkezi okullara ( evet sözüm ona merkezi çünkü merkezde olmaları o okulları çağdaş eğitim için gerekli yapıya kavuşturmadı ) evet kavuşturmadı.
Hangi bakanlık yetkilisi ya da bakan iddia edebilir ki Gelibolu ilkokulu çağdaş bir eğitim mimarisine, donanımına sahip diye.
Diğer illerdeki ( çoğunuz salakça ilçe diyor KKTC’nin illerine.  Az düşünün bakalım başkenti ilçe olan kaç devlet var şu dinine yandığım dünyada.
Fazladan neresi il ki Lefkoşa Mağusa ve diğerleri ilçe oluyor. ( assıl aloooo luksunuz )
Çocukları doğru dürüst sabah kahvaltısı bile yapmadan şehirdeki okula yetiştirmek için taşımalı eğitim safsatası ile gün geçireceğinize çocukları değil de öğretmenleri branş öğretmenlerini taşımalı öğretmenliğe geçirmeyi hiç mi düşünemediniz düşünmediniz. Evet biliyorum düşünme zor iştir zahmetli iştir ve siz o tatlı canınızı zahmetlere koymak istemediniz.
Ne kadar kolay değil mi bir sınıf da sen yap bir okul da sen yap diye işgüzarlık etmek. Siz ve hükümetinizin okul yapmak diye asli bir görevi yoksa niye bakan ve hükümetsiniz.
Adıyaman’da olsun yüreğimiz ama fakat aklınız da uzun çok uzun kış uykularından beter tatillerde olmasın.
KKTC ülkesinin çocuklarının başka ülke çocuklarından hiçbir eksiği yoktur çocuk ve insan olarak ama okul malzemesi ve binası olarak çok eksikleri vardır sayenizde.
Kaç tüp boya koydunuz çocukların masalarına, kaç resim defteri kaç mikroskop aldı bakanlık hangi okullara, kaç tane labaratuar inşa edip donattınız 1974 yılından bu yana.
Hangi okulda uygulamalı tarım dersi var sınıflar arası en güzel çiçek talvarı yarışması yapmak diye bir derdiniz oldu mu hiç. Çocuklar en güzel gülleri karanfilleri yetiştirmek için şenlik kıyamet bahçe dersi yapmasınlar mı.
Hangi şehrimizde işte bu da çocukların gönüllerince oynayıp eğleneceği çocuk oyun parkı var. YOK ama sizin lüks arabalarınız için oto park mutlaka var hatta okul bahçelerini / avlularını bile oto parklara çevirmekten çekinmediniz ve kimse de itiraz etmedi ne okul aile birlikleri ne müdürler ne öğretmenler ne de öğretmen sendikaları.
Yüreğimiz Adıyaman’da olsun hesap soralım ve fakat aklımızda KKTC de çocuklarımızda onlara çağdaş eğitim kurumları yapmakta olsun, bir de öğrencilere karşı hesap vermekte, niye nasıl ve kim sayesinde çağdaş bir eğitimden yoksun bırakılıyorlar diye.