Farkındamısın Yurdumun temiz insanları Farkındamısın Güzel ve saf insanlar Saflığından kurtulsana biraz Ateş bacayı sarmadan Silkinsene...
Seni senden çalıp Kullanmaya çalışanlar var Senin kendine özgü Bir kimliğin, Apayrı kişiliğin var Bilirim kanmazsın kolay kolay... Yine de dikkatli ol!
Seni tam midenden yakalamak isteyenler Çullanmışlar çevrene Sakın kanma kimselere, Gerekirse aç kal Aç kalmakla ölmez insanlar...
Gerekirse çıplak kal ne çıkar, Kimliğinden,kişiliğinden uzaklaşmadan Yaşamını sürdürmekte ısrar et Unutma ki, Zafer yolun sadece bundan geçer Sabırlı ol, dik dur yerinde, Tarih getirmiş seni bugünlere Onurunla kal Onurunu verme başka ellere Öğün kendinle.
Kurtulmak için  Bu tür badirelerden Kendini asla unutma Kendine sahip kalmakta devam et Yılmazsın sen hiç bir tehditten.
Sen teslim olmadıkça  Asla kanmazsın Sui niyetlere Onurunla yaşa Ataların ve bekan, Senden sadece bunu bekler Tarihinin her döneminde olduğu gibiOnurunla yaşamakta diren.
Yurdumun tertemiz insanları yurttaşlarSEN SEN KALMAKTA DİREN Huzura kavuşmak istersen eğer Sen kalmayı çok istemen sana yeter.
Senin kaderindir direnmek Diren...diren...diren!