Madam meraklı seyretmeyi  çok sever dünya alemi
Sürekli de seyreder elalemi... Belli ki elalemin yaşamı kendisi için hayli çok  önemli . Madam meraklı hanım açısından seyretmek ve bilmek , ilgilendiklerinin  günlük hikayelerini çok eylendirici bir hobi.
Dizilerden bile daha zevkli. Keskindir gözleri Çok alan gerekmez , gerçekleştirmek için seyir zevkini. Hatta ,dar alanda seyretmek azamisini marifetin diğer  bir alameti.. İğnenin deliğinden seyretmek koca alemi Nerdeyse tarifi imkansız bir hobi.
İlle de gerekmez  istirahat halinde de olması gözlemcinin.... İş yaparken seyir zevki belki de en güzeli..... Ha bu seyir zevkinin sahipleri aslında seyrederek giderirken meraklarınıseyredilmekten de müthiş rahatsız olur İstemez bunu.
Seyretme özgürlüğünün kısıtlandığına inanır hatta mutluluğu ysarıda kalır.  Bu nedenle seyredilmediğini hissettiği anlarda daha çok mutlu olur...  Bir de bu etkinlik halinde olan meraklı hanım tadarken seyretme zevkini, farkedilmesine de olmaz tahammülü. Seyrettiğinin farketmemesi için kendisini, bütün ustalığını ortaya koyar Kazara baksanız yüzüne  daha bakmadan  o yüzünü  çevirmiş olur başka yere, Hatta sizden de önce.
Anlatılması çok zor bu meziyeti. Ama çok da ilginç bir eğlence.. Deşifre olduğunu bilse mutlu olmamakla beraber Bu hobiden o zor vazgeçer.