Çocukların önemi nedir.
Çocukları seviyor muyuz.
Sevdiğimizden emin miyiz.
Üç sorudan sonra bir soru daha.
‘‘ Siz yarının büyüklerisiniz ’’ ne anlama gelir.
Düşüne durun eğer üşenmezsiniz.
Onlar bu günün çocukları ve onları sevmek yarının büyükleri oldukları için değil bu gün, bu günün çocukları oldukları için olmalıdır.
On yıllardır dünün çocukları dillerine pelesenk etmişler çocuklar için sizler yarının büyüklerisiniz diyorlar.
Sıkı durun ve kemerlerinizi de bağlayın.
Çocuklara hitaben ve sözüm ona onları önemsediğinize ve güya çok sevdiğinize onlara değer verdiğinize inanarak söylediğiniz hem de sık sık söylediğiniz bu cümle çocuklara / çocukluğa önem ve değer vermediğinizin bir kanıtıdır.
Sık dişini de kritik günlerden geçiyoruz hamaseti gibi bir lakırdı bu da.
Çocukluk sıfır ile on beş yaş arasında yaşanan kısıtlı bir süredir ve bir yaşındaki üç yaşındaki beş, yedi, dokuz, on beşe kadar yaşlardaki çocuklara yaşlarını yaşarken vermeniz gereken kıymetler sevgiler vardır,
Hal böyleyken siz her yaştaki çocuklara yaşlarının gereği olan imkanları değeri ve sevgiyi vermek yerine, yarının büyüklerisiniz diyerek sözüm ona önemli bir sözün arkasına saklanarak durumu idare etme yolunu seçiyorsunuz. Yoksa siz hepiniz idare lambaları mısınız.
Hani eskiden idare lambaları vardı, sadece kendini aydınlatan lambalar, dar çerçeve lambaları.
Süt çocuklarına hak ettikleri sütü sağlamak diye bir görevi vardır bu günün büyüklerinin.
Hani Hakan Şükür vekil iken bir soruya karşılık ‘‘ ben bilmem büyüklerim bilir ’’ demişti ya ve bunu söylerken de otuz yaşını geçmiş bir büyüktü ve buna karşın yine de BÜYÜKLERİM BİLİR demişti ya, işte tam da Hakan Şükür’ün anladığı cinsten büyükler süt çocuklarına hak ettikleri sütü vermekten kaçınmak için ‘‘ siz yarının büyüklerisiniz ’’ diyorlar çocuklara.
On iki – on beş yaş arasındaki kız oğlan bütün çocuklara hangi okula giderlerse gitsinler Maarif Koleji kalitesinde bir eğitim olanağını sağlamak zorunda olan bu günün büyükleri çocuklara karşı  görevlerini yerine getirmektense, siz yarının büyüklerisiniz diye hamasete bulanmış  bu palavrayı sıkıyorlar.
Bu günün büyükleri olan sizler hele de bu günlerin yaşça büyük  büyük olmaları yanında bakan / hükümet olma ‘‘ büyüklüğüne ’’ SAHİP olanlar borcunuz var bu günün çocuklarına ama biliyorum bu borcu ödemeyeceksiniz.
Bu günün çocuklarına borcunuzu ödemektense  ‘‘ siz yarının büyüklerisiniz, hatta BİZİM YERİMİZE geçeceksiniz ’’ diye hamasetle karışık böbürlenmeyi seçeceksiniz.